Aranżacja pokoju dziennego w stolicy Mazowsza

aranżacja wnętrz
admin
Sierpień 29, 2018
Boże Narodzenie to czas, kiedy cała rodzinka spotyka, żeby wspólnie przeżywać ten szczęśliwy, wolny od pracy czas. Odwiedziny najbliższych łączą się jednak z nieodzownością zorganizowania im wygodnego noclegu. Jeśli nie mamy możliwości wydzielenia osobnego pokoju gościnnego, to pokój dzienny, oprócz funkcji wypoczynkowej, musi pełnić również gościnną funkcję. W jaki sposób zaaranżować pokój, który w dzień ma służyć jako salon i jadalnia, nocą z kolei jako alkierz dla gości, a na dodatek częstokroć łączy się z nim kuchnia otwarta?

Bez względu na to, jaki metraż posiada nasz salon, trzeba wydzielić w nim strefy, jakie służyć będą konkretnym funkcjom. Dzięki temu nawet niewielkie pomieszczenie zachowa ład, a my znajdziemy w nim miejsce na prowadzenie komfortowego życia.
aranżacja wnętrza
Autor: Tregde Ferie
Źródło: http://www.flickr.com
Jasne ściany optycznie zwiększają pomieszczenia. Tej zasady musimy trzymać się przede wszystkim aranżując małe mieszkanie, ale również pokój, jaki spełnia wiele ról – dowiedz się więcej o aranżacji wnętrz . Dobrym podejściem jest ponadczasowa białość – nada wnętrzu przestronności i pomoże utrzymać iluzoryczny chociaż porządek. Kiedy nie jesteśmy zwolennikami białych ścian, wybierzmy jasne ale zimne kolory. Ciepłe barwy, takie jak żółcie czy pomarańcze sprawiają, że ściana “przybliża się” do obserwującego. Chłodne kolory: jasny błękit, zielony bądź subtelna szarość jest wyborem o wiele lepszym.
Po drugie wielofunkcyjne sprzęty. W miejsce kanapy – rozkładany narożnik z zastosowaniem spania a także zasobnikiem na pościel. W miejsce stołu z krzesłami – ława z dostosowywaną wysokością i szerokością. W miejsce foteli – modne pufy, jakie oprócz siedzenia, pełnią funkcję schowka (np. na gazety bądź podręczne przedmioty). Po trzecie podział pomieszczenia. W jednym wnętrzu możemy wyodrębnić miejsce na sen, pracę, jadalnię, wnętrze do podejmowania gości, niekoniecznie montując ściankę działową. W miejsce niej mamy bez liku możliwości na segmentację pomieszczenia.
Bardzo dobrym pomysłem są np. ozdobne parawany, za jakimi ukryjemy drzemiących gości; kolejnym – ażurowe regały. Postawienie regału w centralnej części pomieszczenia świetnie dzieli strefy, zaś brak “pleców” mebla powoduje, że pomieszczenia nie tracą jasności. Ciekawym podejściem jest również postawienie kanapy po prostu tyłem do reszty pomieszczenia, co się szczególnie sprawdzi w przypadku wnętrza łączącego salon z kuchnią.

Urządzanie domu to nie lada wyzwanie, toteż zawsze skorzystać możemy ze wsparcia specjalistycznych firm. W tym celu wystarczy wbić w przeglądarkę wyrażenie: aranżacja wnętrz Warszawa.

Comments are closed !