Balie z dyszami

wanny z hydromasażem

Masaż wodny wskazany jest przede wszystkim w schorzeniach układu mięśniowego i krążenia, pomaga również w dolegliwościach kostnych i w schorzeniach gośćcowych.Poza tym, taka kąpiel zbawiennie oddziałuje na formę cery i układu krwionośnego. Mechanizm działania wanny z hydromasażem nie jest za bardzo złożony.

jacuzzi

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Ścianki i dno wanny wyposażone są w specyficzne dysze, zasilane prądem. Ich funkcjonowanie polega na dostarczaniu szeregów drobnych pęcherzyków powietrza(zobacz projektowanie klimatyzacji Wrocław) również intensywnych strug wody.

Koniecznie zweryfikuj ofertę dotyczącą zbioru pokrewnych tekstów. Są one umieszczone na innym tego rodzaju portalu – zobacz je.

Taki masaż rozluźnia i odprężą, co jest ważne po stresującym dniu. Częsta kąpiel w wannie z hydromasażem dopuszczalna jest w każdym wieku, jednakże osobom starszym, paniom w ciąży, a również osobom chorym na serce i cukrzycę poleca się konsultację z doktorem. Wanny z hydromasażem za zadanie stawiają sobie nie tylko dostarczanie przyjemności (zobacz tutaj). Ich istota prozdrowotna jest ewidentna i znana od stuleci.

Jeżeli chodzi o układ i wyposażenie takich wanien, producenci prześcigają się w projektach. Jest to przydatne dla użytkowników, bo mają w czym wybierać. Niezależnie od tego, czy odbiorca ma małą, czy ogromną łazienkę, do każdej znajdzie wannę z hydromasażem.

Producenci proponują wanny prostokątne, owalne, proporcjonalne i asymetryczne, prawe bądź lewe, co ułatwia dostosowanie do konkretnego położenia w łazience.Wybór wanny z hydromasażem do małej łazienki bywa trudniejszy, wymaga więcej uwagi. Jest możliwość także zamówić wannę w dowolnym kształcie, przystosowanym do własnej łazienki (strona internetowa). Taka wanna będzie jednak dużo droższa od standardowej.

wanna

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
Instalację wanny trzeba polecić zawodowcom. Osoba, jaka posiada należyte uprawnienia elektryczne uczyni to fachowo i pewnie. Niezwykle ważne jest precyzyjne wypoziomowanie i stosowne odseparowanie wanny od ściany, gdyż wanna z hydromasażem delikatnie drga. Zapobiega to odkształcaniu wanny, lub ścian. Wanny z hydromasażem wymagają szczególnej troski przy utrzymaniu czystości i dezynfekcji. Ażeby to urządzenie długo i odpowiednio sprzyjało posiadaczowi, nie może zapominać o tym.