Bazy rodzaju B2C – czyli, bazy typowo konsumenckie „na już” albo na „wyjątkowe zamówienie”

podczas szkolenia
Każdy, kto zakłada przedsiębiorstwo wie, jak ważne bywa pozyskanie klientów – od tego w rzeczywistości zawsze zależy cała przyszłość posiadanej przedsiębiorstwo.

podczas szkolenia
Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

By ich zdobyć możemy wykorzystać bardzo wiele „chwytów”, takich jak choćby kampanie telemarketingowe, kampanie zwane „e-mail marketingowymi”, czy kampanie rodzaju SMS, MMS i IVR. Wbrew wszelkim pozorom wcale nie musimy się jednak aż tak bardzo nad nimi rozdrabniać, gdyż aby „wprawić je w jakiś ruch”, wystarczy jedna rzecz, czyli baza typu B2C. Co to jest i jak tak naprawdę ma możliwość nam dopomóc?
Wielu nie ma w ogóle pojęcia, że wchodząc do sieci i korzystając z niej, nasze dane – przejdź do strony – bywają zbierane w bazy. Oczywiście słychać o tym w telewizji, czy radiu – możemy również spotkać na ten konkretny temat felieton, przyglądając sieć. Jednak zazwyczaj nasza własna wiedza na ten konkretny temat ogranicza się tylko do tego, iż kiedy podajemy gdzieś informacje, to informacje miejsce je trzyma – prawda jednak jest trochę inna. Kiedy zgadzamy się by móc wykorzystać nasze dane (zobacz ofertę) osobowe dla przykładu, kiedy zakładamy konta w jakimś sklepie internetowym, musimy zaznaczyć pewne konkretne zgody – jedne są w pełni obowiązkowe, inne zaś nie, lecz te pierwsze od pierwszej chwili pokazują, jak bardzo wielu z nas nie czyta ze zrozumieniem. Tak naprawdę wyrażając zgodę na wspomniane wykorzystanie danych, wiążemy się umową z konkretną firmą i jej partnerami – mówiąc krótko posyłamy informacje dalej. W ten sposób wytwarza się tak zwane bazy konsumenckie, czyli napomknięte B2C.

Takie bazy są dość mocno ukierunkowane – mamy możliwość zakupić jakąś na już określony temat od innych lub też zlecić stworzenie takiej firmie, która to się w tym zadaniu specjalizuje – dzięki temu uzyskamy informacje ludzi, których to interesuje konkretny typ produktu czy usługi.

Comments are closed !