Bieżąca kondycja sektora kwiatów

Iwona Leciejewska
Grudzień 4, 2021
Obecnie na rynku kwiatów możemy wyróżnić wiele istotnych zachowań. Po pierwsze coraz chętniej kupowane są sztuczne kwiaty, zaś kwiaty żywe tracą udziały w sprzedaży. O tym skąd się wzięła taka sytuacja, oraz jakie są perspektywy na przyszłość, można przeczytać w poniższym podsumowaniu.

Kompozycja ze sztucznych kwiatów

Jeszcze kilkanaście lat temu sektor kwiatów żywych rozwijał się bardzo dobrze. Anturium czy gerbery były jednymi z najchętniej kupowanych odmian, z kolei kwiaty sztuczne nie miały większego udziału w rynku. Było wiele przyczyn takiego stanu rzeczy – handel z Chinami nie był tak mocno rozwinięty, a sama jakość kwiatów pozostawiała wiele do życzenia. Wystarczy wspomnieć, że od razu na pierwszy rzut oka można było poznać, że kwiat nie jest prawdziwy.

Jeśli po przestudiowaniu tego artykułu będziesz chciał zgłębić informacje na omawiany wątek, to pomocne omówienie (https://www.produktypremium.com/) niesłychanie Ci pomoże – chodź i zobacz!

Kupujący wybierali je zatem niechętnie i kupowali żywe odmiany.

Ale przez minione lata sytuacja mocno się zmieniła. Ściągnięcie towarów z Azji, a głównie z Chin jest całkiem łatwe.

Masz wrażenie, że zbliżone posty rozjaśniają Ci lepiej tę sprawę? Jeżeli tak myślisz, zobacz w tekście (http://www.andermatt.pl/biox-m-naturalny-regulator-wzrostu-kielkow-ziemniaka/) inny tego rodzaju punkt widzenia.

Poza tym wyraźnej poprawie uległa jakość kwiatów sztucznych. Jak powiedział nam właściciel przedsiębiorstwa Fh-Akces, importera kwiatów sztucznych: – Chińscy partnerzy zdecydowanie postawili na jakość i często nie można powiedzieć o tzw. chińskiej tandecie.

Patrząc na wiele różnych sztucznych kwiatów przeważnie bardzo ciężko rozpoznać od razu czy są to żywe kwiaty, czy może sztuczne.

Inny przykład wykorzystania sztucznych kwiatów

Producenci postawili na zaoferowanie jak najszerszego wyboru. Dlatego poza popularnymi odmianami jak tulipany, storczyki, kalie znajdziemy także sporo sztucznych liści i dodatkowych akcesoriów. Tak spory wybór sprawia, że masa dekoracji i kompozycji robionych jest ze sztucznych kwiatów. Ludzie chętnie je kupują, gdyż ładnie się przedstawiają, koszty są zbliżone do żywych roślin a nie padną one po paru latach.

Bieżące tendencje wskazują, że przez najbliższe lata rynek kwiatów sztucznych będzie wciąż się rozwijał, natomiast sytuacja na rynku kwiatów żywych będzie nadal mało ciekawa.

Źródło: fh-akces.pl

Comments are closed !