Co zrobić, kiedy podczas pracy nie mamy czasu usiąść? Wydaje się, że istnieje na to łatwy sposób

Choć myślimy czasami, iż niektóre miejsca pracy, gdzie ludzie przebywają długie godziny, są najzwyczajniej same w sobie niewygodne oraz nic nie da się z tym zrobić, ponieważ wynika to z czynności wykonywanych na konkretnym stanowisku oraz z tego, w jaki sposób są zbudowane używane maszyny, to jednak są takie rzeczy, które chociaż w małym stopniu pomagają w odciążeniu człowieka znajdującego się na danym stanowisku.

Biorąc za przykład miejsce pracy, gdzie musimy cały czas stać, tak na prawdę można umieścić tam krzesła drewniane, które posiadają dłuższe nogi a wtedy pracownik siedzi wyżej, a samo to, że może usiąść, a nie musi ciągle stać, już jest dla niego bardziej komfortowe. Jednakże, co zrobić, jeśli dane stanowisko wymaga od pracownika ciągłego stania, a umieszczenie tam krzesła jest bez sensu, gdyż nie ma wolnej chwili, podczas której moglibyśmy usiąść i odpocząć, gdyż wymagana jest od nas ciągła uwaga i gotowość?

krzesla

Autor: Matthew Paul Argall
Źródło: http://www.flickr.com

Wtedy wykorzystuje się dosyć proste rozwiązanie, które na pierwszy rzut oka może wydawać się banalne a nawet bezsensowne, gdyż nie kojarzymy go z dużym odciążeniem dla naszego ciała, to jednak potrafi ono sporo pomóc. Wyjściem tu jest normalny stopień postawiony przy ladzie, tuż przed stopami pracownika. Banalne, ale co tym wskóramy? () Otóż zapewne nieraz udało nam się zwrócić uwagę na to, że jeżeli jesteśmy zmuszeni do ciągłego stania w jednej pozycji, na przykład na przystanku w trakcie oczekiwania na tramwaj dajmy na to w mieście Kraków, przechodzimy, co jakiś czas z nogi na nogę, żeby tylko zmienić swoją pozycją, odciążyć jedną nogę i przenieść ciężar na pozostałe mięśnie.

Jeśli byśmy byli w pobliżu schodów, bez wątpienia w pewnym momencie oparlibyśmy jedną stopę na stopień, co da nam większe odciążenie oraz zmianę pozycji. Oczywiście taki stopień umieszczony przy naszym miejscu pracy także musi mieć odpowiednie rozmiary, bo za wysoki albo za niski spowoduje coś zupełnie przeciwnego aniżeli mieliśmy na myśli ().

Absorbuje Cię tematyka podnoszona w tym artykule? Zobacz poza tym także inne pokrewne posty – zwyczajnie wejdź tutaj galeriaoswietlenia.pl.

Pracownik przy nieodpowiednio dobranym stopniu mocniej się zmęczy niż przy tym, który będzie pasował zarówno do konkretnego stanowiska pracy, oraz standardowego pracownika.

Comments are closed !