Czy warto prowadzić konto firmowe?

admin
Czerwiec 11, 2021
Sporo przedsiębiorców w trakcie wypełniania wszystkich formalności związanych z zakładaniem firmy, zadaje sobie pytanie dotyczące potrzeby założenia konta firmowego. A jest to zdecydowanie ważna kwestia ponieważ o sytuację finansową firmy należy zatroszczyć się od początku jej istnienia. Do czego jest nam potrzebne konto firmowe?

dokumenty z baknku

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż główną zaletą założenia konta firmowego jest oddzielenie transakcji prywatnych od związanych z prowadzoną działalnością. Co Ważne pomaga to w prowadzeniu księgowości, szczególnie, kiedy przedsiębiorca otrzymuje środki finansowe również z innego źródła. Oprócz tego, w sytuacji kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas dostęp jedynie w transakcje na rachunku bankowym podanym w CEIDG, co może zaoszczędzić nerwów (wgląd w prywatne operacje mógłby okazać się bardziej kłopotliwy, np.

Nie wahaj się: przejdź do serwisu odliczenia od podatku, żeby poznać dodatkowe informacje na opisywany w wpisie zagadnienie. Czekamy z niecierpliwością na twą recenzję!

jeśli osoba otrzymuje środki finansowe od rodziny).

spotkanie firmowe w banku

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym rozwiązaniem może okazać się założenie konta firmowego w tym samym banku, w którym osoba prowadząca działalność gospodarczą ma prywatne konto. Wówczas jest szansa na ominiecie prowizji związanych z przelewaniem środków między kontami.

Do niedawna posiadanie konta firmowego było jednoznaczne z dość wygórowanymi opłatami, które sięgały bardzo często kilkudziesięciu złotych na miesiąc. Na szczęście na chwilę obecną banki nie pobierają wysokich opłat, a co więcej na przedsiębiorców czeka bezpłatne konto firmowe.

Prowadzenie działalności jest relatywnie proste, kiedy na bieżąco przychody pokrywają bieżące wydatki. To jednak sytuacja wymarzona, która niestety nie zawsze przedstawia się tak wzorowo. Ciężko w takim okresie obejść się bez systemu wsparcia – banku, który może zapewnić płynność finansową. Jeżeli stawiamy na rozwój firmy lub zwyczajnie potrzebujemy funduszy na aktualną działalność, powinniśmy zainteresować się kredytem hipotecznym dla firm.

Kredyty hipoteczne to przede wszystkim korzystne oprocentowanie (dzięki zabezpieczeniu hipoteki) oraz niższe raty, ze względu na długi okres kredytowania.

Czy powyższa porada wywołała Twoją ciekawość? Jeśli tak, to zobacz ten niesamowicie w serwisie (https://pozyczka4you.pl/darmowe-pozyczki/). On z pewnością też okaże się wart zgłębienia.

Decyzja odnośnie zaciągnięcia zobowiązania wymaga rozwagi. Najważniejsze to dostosować odpowiednią ofertę dla siebie oraz dobrać ją zgodnie z potrzebami i możliwościami finansowymi.

Comments are closed !