Czym jest social media oraz dlaczego korzystanie z takich świadczeń może być groźne?

szkolenie
admin
Styczeń 17, 2018
Bez kategorii
Jak nietrudno się zorientować, moda na portale społecznościowe trwa od ładnych kilku lat i nic nie wskazuje na zaniknięcie takiego trendu. Co prawda korzystamy z coraz to bardziej nowoczesnych portali, lecz wszystkie posiadają jedną właściwość.

social media
Autor: Jose Monsalve 2
Źródło: http://www.flickr.com
Gromadzą setki tysięcy użytkowników.
monitoring
Autor: encuentroedublogs
Źródło: http://www.flickr.com
Mogą oni wygodnie się wzajemnie porozumiewać oraz wysyłać sobie nie tylko różne informacje tekstowe, lecz także fotografie oraz różnego rodzaju Aplikacje. Od pewnego czasu funkcjonuje również powiedzenie, że jeżeli nie posiadasz konta na jednym z najpopularniejszych portali z branży social media, to nie ma Cię w ogóle. Jest to oczywiście wierutne kłamstwo, gdyż w każdym wypadku posiadamy okazję napisania do kogokolwiek tradycyjnego listu, nie wspominając już o zwyczajnej konwersacji przez telefon lub o zgrozo, konwersacji twarzą w twarz. Z innej jednak strony należy uznać, iż portale społecznościowe pozwalają na proste i niezwłoczne odzyskiwanie kontaktów z dawnymi kolegami, którzy obecnie zamieszkują w innej części naszego kraju albo w innym kraju.
szkolenie
Autor: brzeszczot
Źródło: www.sxc.hu
Nie należałoby tracić z pamięci, że od strony posiadaczy, takie portale to zwykły biznes, jaki ma na zamyśle zebranie jak największej ilości nieuświadomionych zagrożeń odbiorców. Dla przykładu: czy wiesz, że jeżeli starasz się o posadę w jakiejś spółce, jej pracownicy lubią kontrolować, z kim utrzymujesz kontakt, którego słownictwa używasz prywatnie i czy też nie chwalisz się jakimiś ekscesami? Należy mieć w pamięci, co pozostawia się po sobie na portalach social media i kto posiada dostęp do tego typu informacji.

Najlepiej wszakże jest postępować nienagannie albo nie pisać zbytnio dużo. Miej na uwadze też, iż fotografie Twojego lokalu mogliby oglądać potencjalni rabusie. Cóż, social media ma też swoje mroczne oblicze.

Comments are closed !