Dom jak z bajki, a pokoje niczym królewskie apartamenty, czyli parę dekoratorskich sztuczek i podpowiedzi

lustro
admin
Lipiec 10, 2018
Choć z reguły nie wszyscy jesteśmy estetami, to jednakże wszyscy chcemy mieszkać w gustownie urządzonych pokojach. Praktycznie jedyną przeszkodą w osiągnięciu tak sformułowanego celu bywają tylko środki pieniężne, gdyż za generalny remont i nowe sprzęty, np. kuchenne, trzeba niewątpliwie zapłacić majątek. Dlatego część osób poszukuje w czasopismach lub sieci niebanalnych, lecz i tanich w realizacji koncepcji na odświeżenie dekoracji mieszkania.

Święta bożonarodzeniowe są chyba jedynym okresem, kiedy gospodyni nie musi zbyt długo zastanawiać się, co zmienić, aby pomieszczenia prezentowały się wyjątkowo pięknie, ponieważ supermarkety pełne są różnych świątecznych gadżetów. O dużo większym wyzwaniem jest natomiast dekoracja mieszkania w okresie poza świątecznym. Na szczęście i w tym przypadku możemy podsunąć ciekawe i zarazem zadziwiające rozwiązania.Lustra (przeczytaj więcej) od stuleci fascynowały ludzi, jak również zdobiły imponujące zamki niegdysiejszych cesarzy. Natomiast my możemy spokojnie wykorzystać je do fragmentarycznej zmiany wnętrza salonu bądź jadalni, ponieważ w łazience oraz sypialni zapewne wiszą już od dawna.
lustro
Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Najlepiej zakupić lustra w ramach, ponieważ wtedy prezentują się one okazalej. Nawet zwierciadło o niepokaźnych rozmiarach jest w stanie optycznie powiększyć dane pomieszczenie. A nie zapominajmy też o tym, że zarówno w tych mniejszych, jak i tych dużych pokojach pięknie będą wyglądać lustra oprawione w mosiężne lub drewniane ramy – plastik właściwe odpada, bo każde lustro – kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy – obwiedzione lamówką z wspomnianego surowca sprawia wrażenie jarmarcznego. Z kolei jeżeli gospodyni zaprasza gości, to powinna postawić stół szwedzki pod lustrem, bo wtedy wydaje się on być naprawdę suto zastawiony i w związku z tym świadczy o sympatii gospodarzy.

Dekoracje do domu w żadnym wypadku nie muszą być drogie, wręcz odwrotnie: wzrok gości przyciągną nawet drobiazgi własnoręcznie wykonane z surowców wtórnych. Jednakże jeżeli tutaj skupiamy się na wytwornie urządzonych wnętrzach, to raczej nie znajdziemy tu miejsca na takie bibeloty. A operatywne panie domu świetnie wiedzą, że idealne dekoracje do domu prezentują się pięknie zarówno za dnia, jak i nocną porą. Z tego powodu taką furorę robią obecnie lampki podłogowe czy kinkiety bądź świece (zapraszam tutaj…) zapachowe, które często bywają umieszczane w oryginalnych podgrzewaczach i lampionach.

Comments are closed !