Eleganckie talerze które przysparzają obiadom uroku, czyli porcelana nie tylko od święta

admin
Wrzesień 15, 2020
Smacznie sporządzone danie smakuje jeszcze lepiej gdy podawane jest na eleganckich talerzach. Nie tylko od święta zasiadamy do zastawionego stołu, pełnego polskiej kuchni i domowych dań – wystarczy oczekiwana imprezka ze znajomymi, urodziny, czy np. chrzest. Na takim wydarzeniu nie może zabraknąć zastawy elegancko dobranej i przygotowanej.

Eleganckie zestawy Giardino marki Vittore Comforto

Autor: Vittore Comforto
Źródło: Vittore Comforto

Najważniejszym elementem zastawy w podawanych obiadach są talerze. W najbardziej zadbanej formie wyróżniamy talerze dekoracyjne, które służą przede wszystkim kruchymprzekąskom i ciasteczkom. Możemy na nich położyć przyprawy typu chrzan, ćwikła lub grzybki. Dekoracja ma w sobie pokład symboliki – kiedy rozchodzi się o porcelaną naprawdę wysokiej klasy. Talerze dekoracyjne posłużą również do podawania umytych owoców, co zamożniejsi nie wyobrażają sobie ponadto zjedzenia obfitego posiłku na zastawie „podlejszego” gatunku. Dekoracyjność na talerzach to także nowoczesność i niekonsekwencja. Mamy talerze dekoracyjne ze zdobieniami, wypłaszczeniami i wygięciami, np. w kształcie liścia. Na podobnych postawimy cząstki wielkiego ananasa, piętrowy tort, pieczonego świniaka. Zobacz tutaj: .

Mamy talerze typowo do obiadów, talerz na jajka (z wydzielonymi wgłębieniami), małe talerzyki na kawę, herbatę i ciasteczka.

Po przeczytaniu tego wpisu, polecam koszulka z nadrukiem warszawa inne wiadomości na przedstawiany temat, które będą równie absorbujące.

Sporo możliwości wyboru i dopasowań pod względem spożywanego posiłku. Zastanówmy się jednak nad cudeńkami jakie przygotowujemy i podajemy na eleganckich talerzach. Czy wystarczają nam klasyczne typy talerzy, czy porcelana – ceremonialny standard od wieków – już zawsze będzie podstawą pod świniaka, rocznicowe torty, małą czarną kawkę w dużej firmie? Tutaj nie liczmy na radykalną zmianę. Na co dzień może używamy zastępników z plastiku i misek, ale w wyjątkowy dzień (święta, ważna chwila rodzinna, itp.) elegancji porcelanowej nie powinno się odmawiać. Dla zaciekawionych więcej tutaj: .

Ręcznie zdobiona porcelana Amelia marki Vittore Comforto

Autor: Altom Sp.zo.o. sp.k.
Źródło: Altom Sp.zo.o. sp.k.

Bez przyzwoitej zastawy na poziomie uroczystości rodzinnej nie pomoże rewelacyjnie przygotowany obiad. Miejmy te względy na uwadze również przy myciu naczyń i zastawy przed przyjęciem. Najmniejsze ryski na talerzach, sztućcach, czy kieliszkach – wychwycone przez gości, a co najgorsze, zasugerowane organizatorom – przynoszą ogromny powód do zawstydzenia i kompromitacji. Taka „plama” będzie ciążyć nad gospodarzami bardzo długo.

Comments are closed !