Elektryczne suszarki do rąk – profesjonalny sprzęt w łazienkach społecznych

images
admin
Lipiec 11, 2018
W dzisiejszych czasach firmy zajmujące się produkcją wyposażenia do toalet oferują nam prócz zasadniczych „domowych” urządzeń, kompleksowy sprzęt przeznaczony dla toalet publicznych. W ich asortymencie odszukamy podajniki ręczników, pojemniki na papier toaletowy, przewijaki przeznaczone dla niemowląt, suszarki elektryczne do rąk. Te ostatnie cieszą się od dobrych kilku lat największą sławą, wobec tego jest na rynku spory ich wybór.

Dziecko w łazience
Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Około 75% użytkowników toalet publicznych stawia na pierwszym miejscu higienę. Gdy nie ma w nich suszarki do rąk, pozostaną one najprawdopodobniej wilgotne, przez co w wyższym stopniu wystawione na ponowne zanieczyszczenie. Niehigieniczne bowiem jest przy prawdopodobnym braku ręczników, które zanieczyszczają otoczenie, wycieranie dłoni w ubrania. Elektryczna suszarka do rąk umożliwia całkowitą higienę. Suszenie trwa od siedmiu do trzynastu sekund, dlatego umożliwia niskie zużycie energii elektrycznej. Dzisiejsza elektryczna suszarka do rąk posiada także wbudowany zegar, który zapobiega nadużywaniu sprzętu, a jej komora pokryta jest antybakteryjną warstwą.

Suszarki do rąk mają produktywną i ogromnie trwałą grzałkę PTC, która nie ma szans się przepalić a także wbudowany filtr HEPA, który zatrzymuje większą część, bo co najmniej 99,97% skażeń mechanicznych, komórki grzybów, pierwotniaków i bakterii, jak i większość wirusów. Omawiane w artykule urządzenia są stosowane do wyposażenia łazienek publicznych na każdym kroku. Najpopularniejsze firmy zajmujące się produkcją suszarek to : Warmtec, Bartscher, Ponente. Ceny wahają się od 100 zł do ponad 4000 zł. Więcej informacji na ten temat:

Floating - siła czerpana ze spokoju
Autor: Franz Kaldewei GmbH & Co. KG.
Źródło: Franz Kaldewei GmbH & Co. KG.

Bezdotykowe suszenie rąk to świetne wyjście, jakie należy stosować w toaletach publicznych. Jest niezwykle ekonomiczne, na mocy czego pozwala na oszczędność energii elektrycznej oraz przychylne środowisku, nie trujemy bowiem środowiska przez ręczniki, których to na wysypiskach jest aż 25% w odniesieniu do całkowitej sumy odpadów. Przez ich użytkowanie po wyjściu z łazienki publicznej jesteśmy w stanie cieszyć się czystymi dłońmi, z których zostały wypędzone prawie że wszystkie bakterie.

Comments are closed !