Steruj kapitałem domowym i spełniaj pragnienia

Budując budżet domowy, prognozujemy, na co wydamy pieniądze i na bieżąco mamy szansę zweryfikować, czy stać nas na dany wydatek.
Rozpoczynamy, wtedy starannie sprawdzać nasze finanse.

Continue reading Steruj kapitałem domowym i spełniaj pragnienia

W biznesie nie ma nic za darmo, więc spodziewać się trzeba że faktoring także będzie niósł za sobą koszty

admin
Grudzień 2, 2021
Sporo przedsiębiorców zaczyna się często borykać z problemem płynności finansowej. Dotyczy to szczególnie przypadków, gdy często są wystawiane faktury na wysokie sumy z przedłużonym terminem zapłaty. Jednak wszelkie należności wobec państwowych urzędów, to znaczy podatki trzeba zapłacić w terminie, i wiele firm w takich sytuacjach miewa kłopoty z płynnością.

Continue reading W biznesie nie ma nic za darmo, więc spodziewać się trzeba że faktoring także będzie niósł za sobą koszty

Usługi bankowe

admin
Grudzień 2, 2021
Banki są instytucjami, z usług których korzysta duża liczba osób. Można nawet powiedzieć, że jest to zdecydowana większość ludzi mieszkających w miastach i nie tylko. Usługi proponowane przez przez te instytucje zmieniały się przez lata, podążając między innymi za rozwojem technologicznym. W wyniku tego stworzona została na przykład możliwość dostępu do konta bankowego przez Internet i przeprowadzania różnorodnych przelewów tą drogą.

Continue reading Usługi bankowe

Obsługa księgowa: parę faktów, które mogą okazać się niezbędne

admin
Listopad 25, 2021
Każde przedsiębiorstwo musi prowadzić księgowość, czyli spraw powiązanych z finansamifirmy. W zależności od wielkości działalności gospodarczej warto się tym zajmować profesjonalny dział, czyli księgowość, warto też zająć się tym sami. Najczęściej mimo wszystko przedsiębiorcy korzystają z usług biur rachunkowych.

Continue reading Obsługa księgowa: parę faktów, które mogą okazać się niezbędne

W jaki sposób sprawdzać finanse swojego przedsiębiorstwa i jaki typ księgowości jest najlepszy?

admin
Listopad 19, 2021
Aktualnie istnieje pogląd, że najkorzystniejszą formą zatrudnienia obok umowy o pracę jest założenie własnej firmy. Rzecz jasna łączy się z tym bardzo dużo formalności, jednakże jeżeli posiadamy prawidłowy biznes plan, a w dodatku jesteśmy w czymś naprawdę dobrzy, warto szczegółowo rozważyć tę opcję.

Continue reading W jaki sposób sprawdzać finanse swojego przedsiębiorstwa i jaki typ księgowości jest najlepszy?