Na rozliczenie roczne PIT ustalony jest określony termin

Kiedy w czasie minionego roku kalendarzowego uzyskaliśmy jakiś przychód, to musimy się z niego właściwie rozliczyć. Należy wykazać ile uzyskaliśmy, a ile musimy oddać na rzecz państwa, dlatego też potrzebne okazuje się być wypełnienie właściwych formularzy, które pomogą nam te różne informacje ująć.

Continue reading Na rozliczenie roczne PIT ustalony jest określony termin

W wypadku gdy zamierzasz odliczać koszty powiązane z zastosowaniem samochodu w firmie, musisz prowadzić ewidencję

Właściciele przedsiębiorstw nierzadko szukają oszczędności, aby jak najwięcej zarabiać. Nie każdy wie, że jest ewentualność ewidencjonowania przebiegu wozu, dzięki czemu można zaliczyć w koszty prowadzenia firmy wydatki powiązane z zakupem paliwa czy eksploatacji auta.

Continue reading W wypadku gdy zamierzasz odliczać koszty powiązane z zastosowaniem samochodu w firmie, musisz prowadzić ewidencję

PIT 28 też czasem trzeba wypełnić

Zazwyczaj jest tak, że mamy specjalistów od podatku, którzy naprawdę dobrze się na tym wszystkim znają, mamy osoby, które coś tam wiedzą i mamy takie, które nie mają o tym wszystkim najmniejszego pojęcia, zostawiając wszystko na głowie specjalistów i woląc im zapłacić, niż samemu się tym zajmować.

Continue reading PIT 28 też czasem trzeba wypełnić

Ja otworzyć spółkę w Niemczech oraz czy to jest opłacalne?

Jeżeli wiesz, że w Niemczech Twoja firma zyskałaby innych interesantów, mógłbyś spróbować uruchomić taką spółkę akurat w tamtym miejscu. Naturalnie nim otworzysz tam swą spółkę, trzeba przejść przez wiele formalności.
Żeby firma w Niemczech mogła być zarejestrowana, trzeba wypełnić odpowiedni formularz oraz dołączyć do niego załączniki.

Continue reading Ja otworzyć spółkę w Niemczech oraz czy to jest opłacalne?

Nowy program do rozliczeń

admin
Październik 22, 2021
Jakiś czas temu powitaliśmy mniej lub bardziej hucznie kolejny rok. Oprócz celów, które każdy z nas sobie w tym czasie wyznacza, nowy rok stawia przed nami kolejne zadania i obowiązki i chociaż niektóre z naszych planów zrealizujemy inne nie, to obowiązki jakie przed nami stawia musimy bezwzględnie wypełnić.

Continue reading Nowy program do rozliczeń