Innowacyjne dekoracje ścienne – fototapety las

images
admin
Styczeń 17, 2018
Bez kategorii
Wielu ludzi urządzając własne domy lub lokale w pewnym momencie staje przed wyborem, dotyczącym dekoracji ścian. Niektórzy ludzie nie lubią obfitych dekoracji ściennych, pozostawiając je praktycznie puste. W niektórych wnętrzach jest tak dużo innych dekoracji, że ściany właśnie powinny być bez ozdób.

fototapeta las zimą
Autor: http://demural.co.uk/
Źródło: http://demural.co.uk/
Trzeba nadmienić, że ozdabianie ścian to prawdziwa sztuka. Trzeba posiadać bardzo wiele smaku i wyczucia, by z takimi ozdobami nie przesadzić. Są także bardzo zróżnicowane gusta pod względem dekoracji ściennych. Różnorodność ta wynika z dużej ilości stylów, w których można aktualnie urządzić własny dom.

Dopuszczalne jest również zestawianie stylów ze sobą, tworząc niepowtarzalny efekt. Aktualnie panuje poza tym znaczny wybór możliwości ozdabiania ścian, w dużej mierze ze względu na poziom nowoczesnych technologii. Na przykład dawno temu wywołanie fotografii nie było tak prostym i powszechnym zadaniem jak dzisiaj. Na chwilę obecną natomiast możliwe jest bezproblemowe nie tylko wywołanie zdjęcia, ale także wydrukowanie go w bardzo dużym formacie.

Obrazy w wielkich formatach

Dawniej w kwestii obrazów umieszczanych na całych ścianach w postaci dekoracji, pojawiały się one tylko w formie tapet. Tapety natomiast mają duże bogactwo wzorów i kolorów, jednak desenie występujące na tapetach są zwykle niewielkie i powtarzają się. Jeżeli pragnie się stworzyć efekt pojedynczego dużej ozdoby na ścianie, na przykład postaci zwierzęcia, warto sięgnąć po fototapety.

Najprościej mówiąc są to fotografie wykonane w bardzo wysokiej jakości i wydrukowane w wielkim formacie. Bywają one tak duże, by zajmować na przykład całą jedną ścianę w salonie. Jeżeli poszukiwana jest przywodząca na myśl naturę fototapeta z lasem czy łąka będą najlepszymi wzorami np. ze strony demural.pl/fototapety/las.

Naklejki ścienne

Innym rozwiązaniem, niezwykle popularnym obecnie, jest stosowanie specjalnych naklejek na ściany. Dzięki nim można uzyskać dowolnie wybrany pojedynczy lub powtarzający się wzór na ścianie błyskawicznie i łatwo. W przeciwieństwie do tapet bowiem naklejki nie potrzebują zastosowania dodatkowego kleju. Ich montaż jest więc bardzo łatwy, wystarczy tylko starannie wybrać punkt na ścianie.

Comments are closed !