Innowacyjne dekoracje ścienne – fototapety las

images
admin
Lipiec 11, 2018
Wielu ludzi urządzając własne domy lub lokale w pewnym momencie staje przed wyborem, dotyczącym dekoracji ścian. Niektórzy ludzie nie lubią obfitych dekoracji ściennych, pozostawiając je praktycznie puste. W niektórych wnętrzach jest tak dużo innych dekoracji, że ściany właśnie powinny być bez ozdób.

fototapeta las zimą
Autor: http://demural.co.uk/
Źródło: http://demural.co.uk/
Trzeba nadmienić, że ozdabianie ścian to prawdziwa sztuka. Trzeba posiadać bardzo wiele smaku i wyczucia, by z takimi ozdobami nie przesadzić. Są także bardzo zróżnicowane gusta pod względem dekoracji ściennych. Różnorodność ta wynika z dużej ilości stylów, w których można aktualnie urządzić własny dom.

Dopuszczalne jest również zestawianie stylów ze sobą, tworząc niepowtarzalny efekt. Aktualnie panuje poza tym znaczny wybór możliwości ozdabiania ścian, w dużej mierze ze względu na poziom nowoczesnych technologii. Na przykład dawno temu wywołanie fotografii nie było tak prostym i powszechnym zadaniem jak dzisiaj. Na chwilę obecną natomiast możliwe jest bezproblemowe nie tylko wywołanie zdjęcia, ale także wydrukowanie go w bardzo dużym formacie.

Obrazy w wielkich formatach

Dawniej w kwestii obrazów umieszczanych na całych ścianach w postaci dekoracji, pojawiały się one tylko w formie tapet. Tapety natomiast mają duże bogactwo wzorów i kolorów, jednak desenie występujące na tapetach są zwykle niewielkie i powtarzają się. Jeżeli pragnie się stworzyć efekt pojedynczego dużej ozdoby na ścianie, na przykład postaci zwierzęcia, warto sięgnąć po fototapety.

Najprościej mówiąc są to fotografie wykonane w bardzo wysokiej jakości i wydrukowane w wielkim formacie. Bywają one tak duże, by zajmować na przykład całą jedną ścianę w salonie. Jeżeli poszukiwana jest przywodząca na myśl naturę fototapeta z lasem czy łąka będą najlepszymi wzorami np. ze stronyNaklejki ścienne

Innym rozwiązaniem, niezwykle popularnym obecnie, jest stosowanie specjalnych naklejek na ściany. Dzięki nim można uzyskać dowolnie wybrany pojedynczy lub powtarzający się wzór na ścianie błyskawicznie i łatwo. W przeciwieństwie do tapet bowiem naklejki nie potrzebują zastosowania dodatkowego kleju. Ich montaż jest więc bardzo łatwy, wystarczy tylko starannie wybrać punkt na ścianie.

Comments are closed !