Jak dopasować odpowiednią aranżację okna

firany
admin
Październik 9, 2018
Ładne upięcie zasłony na pewno uwydatni aranżację otworów okiennych. Oczywistym jest, że aby upiększane przez nas zasłonami lub firankami pomieszczenie było aranżacyjnie spójne, dobieramy tkaniny, jakie dobrane będą stylistycznie do reszty wystroju pomieszczenia. Dodatkowo, aby dekoracja otworów okiennych zyskała na efektowności, gros z nas decyduje się na upięcie zasłon dobranymi do nich sznurami z chwostami.

Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Zasłonki warto upinać również za pomocą różnych innych rzeczy, których obecność sprawi, iż aranżacja otworów okiennych będzie jedyna w swoim rodzaju.

firanki w sypialni
Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com

Sznury z frędzlami, dopasowane kolorystycznie sznurki, metalowe kółka – oto zazwyczaj wybierane przez nas fragmenty aranżacji otworów okiennych. Jeśli jednak nie jesteś entuzjastą zwyczajowych podejść w dekoracji okien, rozejrzyj się wokół siebie, a na pewno odnajdziesz parę przedmiotów, którymi w nietuzinkowy sposób upniesz własne zasłony. Oto kilka podpowiedzi.

Najlepiej nadają się do tego celu rzeczy o obrysie obręczy jak też długie elementy, które można związać dookoła zasłony. Kapitalnym projektem może być więc upięcie firany do sypialni (zobacz tą witrynę ) przykładowo przy pomocy takich akcesoriów odzieżowych jak biżuteria (wisiorki, klamry, szale bądź paski). Możesz też postawić na znalezione w domowym przyborniku wstążki.

firany w sypialni
Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli wolisz nieco mniej dekoracyjne fortele, zastanów się nad użyciem jutowego sznurka albo ciężkiej, klamry z drewna. Możesz też obudzić w sobie artystyczną duszę i stworzyć własną ozdobę, zszywając czy spinając ze sobą dowolne składniki. Ogromna liczba gadżetów w naszych mieszkaniach nadaje się do wykorzystania w wyszukanej aranżacji otworów okiennych, wystarczy dać się ponieść wyobraźni.

Chyba nikt nie wyobraża sobie swojej sypialni pozbawionej firany lub zasłonki. Kojarzymy to wnętrze jako miejsce ciszy i relaksu. Firany (więcejo tym > Alena firany i zasłony marzeń) do sypialni to nie jedynie fragment ozdób wnętrza, ale także praktyczna osłona przed światem zewnętrznym jak też oczami wścibskich sąsiadów. Subtelne firany >> ALENA upiększane koronką znakomicie nadają się do sypialni stwarzając romantyczny nastrój. Doskonałe tkaniny oraz fasony w najnowocześniejszych stylach powodują, iż każdy znajdzie wśród firan coś dla siebie.

Comments are closed !