Jak dopasować wyposażenie w małej łazience

Mała powierzchnia łazienki to spory problem. Jest tego świadom każdy, kto stara się ścieśnić jak najwyższą liczbę urządzeń, takich jak zestawy prysznicowe i pralki, mając do dyspozycji mocno ograniczoną przestrzeń. Wszystko musi być rozplanowane mądrze, tak aby idealnie zagospodarować dostępne miejsce, uzyskując wystarczającą użyteczność, a równocześnie nie zawalić zbytnio łazienki.

Autor: Sanitec KOŁO
Mała łazienka jest zazwyczaj spotykana w domach z wielkiej płyty, a również w dawniejszych blokach klasy niższej. Nabycie lokum w takich typach architektury nierzadko
wiąże się z nieobecnością pralki i wanny. Grozić lokatorom mogą również obolałe kości po każdej eskapadzie do łazienki. Ale nie martwcie się, z pomocą przychodzi szeroka gama rozwiązań, oferowanych przez branżowe sklepy. Przyjrzyjmy się najciekawszym pomysłom dla niedużych łazienek.

Niezwykle ergonomicznym i przyjemnym pomysłem mogą być deszczownice prysznicowe. To nowy projekt na rynku elementów łazienkowych. Oferuje plusy estetyczne, wymiarowe i radość z prysznica. Umieszczony pod stropem duży otwór na strumień wody sprawi, że prysznic będzie przypominał strugi orzeźwiającego deszczu. Szeroki strumień z urządzenia uprości mycie całego ciała i zmniejszy rachunki. Uzyskamy wiele miejsca dzięki braku konieczności montażu słuchawki i przewodu prysznicowego. Deszczownice można zakładać pod stropem albo na ścianie pod tynkiem.

małe łazienki slider

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/nova_top_pico_kolo.jpg

W kwestii oszczędności miejsca na toalety, rekomenduję zestawy podtynkowe. Oznacza to zamontowanie elementów sanitariatu pod tynkiem. Z tynku jest sama muszla od klopa, a pojemnik wodny i rury zakrywa ściana. Jest to ładne jednak w momencie awarii bardzo problematyczne rozwiązanie, które wymaga kucia ściany.

Podobnie praktyczne są zestawy nadtynkowe, czyli WC w jednym zwartym zestawie, zabierające mało cennego metrażu. Nie nie są w prawdzie równie eleganckie jednak w pełni spełniają rolę funkcjonalną i są bardzo praktyczne.

Jak widać, praktycznych rozwiązań dla mini łazienek jest wiele. Mniej metrażu nie musi skłaniać do rezygnacji z udogodnień. Na rynku znajdziesz dużo użytecznych, kompaktowych i równocześnie estetycznych elementów wyposażenia. Oszczędny wystrój łazienki umie być ciepły i komfortowy.

Odkryj więcej odwiedzając Salon łazienek – inne wątki tutaj – Wrocław – Cermag