Jak ładnie zaprojektować swoją łazienkę?

łazienka
admin
Czerwiec 25, 2018
Od momentu gdy kąpiel kojarzy się jedynie z myciem, lecz i przyjemnością, łazienka zaczęła pełnić funkcję reprezentacyjną w naszych wnętrzach. Swego czasu, traktowano ją jak ubogą krewną – nie zastanawiano się nad elementami jej wystroju czy stylu. Poza tym nie oszałamiał jej metraż. Obecnie, jest duża i zaaranżowana przez najlepszych projektantów, coraz częściej przeobraża się nasze prywatne SPA.

stelaż podtynkowy
Autor: TECE

Projektując łazienkę, musimy pomyśleć o perfekcyjnym wykorzystaniu przestrzeni. Cała aranżacja musi być harmonijna i przemyślana. Jak najbardziej łazienka ma być także praktyczna, z tego względu tak wiele osób wykorzystuje stelaż podtynkowy przy montowaniu urządzeń sanitarnych. Daje większą swobodę aranżacyjną i ułatwia utrzymanie łazienki w czystości.

W wystroju łazienki kluczowe znaczenie ma armatura, która decyduje o charakterze funkcjonalności pomieszczenia. Obiektem naszego zainteresowania stają się więc baterie prysznicowe, umywalkowe oraz bidetowe. Oprócz wyglądu, znaczenie ma system montażu i to z czego zostały wykonane. Baterie to inwestycja na lata, dlatego nie możemy podejmować decyzji pochopnie. O dobrodziejstwach kabin prysznicowych każdy z nas wie, ale doceniamy je szczególnie w godzinach rannych, gdy szybki prysznic pobudza nas i ładuje pozytywną energią na cały dzień.

Kabina prysznicowa jest znakomitym dodatkiem wnętrza łazienki i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, zabierającym niewielką przestrzeń. Sporo modeli zaopatrzonych jest w dodatkowe rozwiązania, o których kupujący często nie mają pojęcia. A warto się nad nimi zastanowić, gdyż mają one ogromny wpływ na komfort użytkowania, np. na bezproblemowość w czyszczeniu kabiny. Oferta kabin jest tak bogata, iż zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wyrafinowanych konsumentów.

baterie prysznicowe
Autor: Grohe
Źródło: INTERNITY

W pokoju kąpielowym, bo tak dziś nazywamy łazienkę, wanna cały czas jest najważniejsza. Urządzamy w niej wspólne kąpiele, organizujemy zabawę dla pociech czy wylegujemy się po ciężkim dniu. Ciepła kąpiel w komfortowej wannie „z bąbelkami”, pełnej wody, przy blasku świec, czy cichym dźwięku ulubionej muzyki, to najlepszy wypoczynek i relaks, bez konieczności opuszczania mieszkania.

Comments are closed !