Jak ozdobić okna?

images
admin
Październik 16, 2018
Bez wątpienia nasze babcie nie potrafią wyobrazić sobie prawdziwego domu bez pięknych firanek w oknach. Koronkowe tkaniny wybielały i wieszały na legendarnych żabkach jeszcze nasze mamy. Ale czasy ulegają zmianie, a wraz z nimi kierunki w dekoracji mieszkań.

Do niedawna bardzo popularne były żaluzje, które jednakże nie wypełniały wszystkich naszych wymagań. Ze względu na materiał, z którego były zrobione, robiły wrażenie stalowego pancerza na oknie. Choć idealnie wypełniały swoją funkcję praktyczną, to znaczy zatrzymywały promienie słoneczne, nie było w nich zmysłu estetycznego, który przecież w dekoracji pomieszczeń jest bardzo istotny.

Okna wypełniają w naszym domu ważną rolę. To one dają nam niezbędne światło słoneczne, które jest nam konieczne do życia. Dlatego tak bardzo ważne są wszelkie ozdoby okienne, które powinny być dopasowane do całego wystroju wnętrza. Można dzisiaj nabyć wszelkiego typu firany oraz kotary, w przeróżnych odcieniach. Są one z pewnością bardzo efektowne, ale nie zawsze praktyczne. Regularnie musimy je prać, a wieszanie ich również nie należy do ukochanych prac członków rodziny.

Dlatego często decydujemy się na niezwykle plisy okienne. Są one lżejsze od żaluzji i dostępne w przeróżnych wzorach. Potrafią wykreować w każdym wnętrzu niezwykły klimat. W nowocześnie zaaranżowanych domach, w których zastosowano tego typu ozdoby, nie wieszamy już firanek (polub nasz profil http://alena-firany.pl – przejdź na naszą stronę to łącze) i zasłon. Plisy prezentują się świetnie w dowolnym oknie, także w tych o niestandardowych kształtach. Niezwykle elegancko wyglądają również pionowe żaluzje, które możemy zastosować też w przypadku łuków.

Dużym wyzwaniem mogą się okazać okna na poddaszu. Stąd też najlepszym wyjściem będą gustowne rolety do okien dachowych, które dzięki właściwej konstrukcji świetnie dopasowują się do szyby. Kupimy je w rozmaitych kolorach. Oprócz swojej funkcji osłaniającej przed promieniami słonecznymi, spełniają również ogromną rolę estetyczną. Olbrzymim wzięciem cieszą się rolety zewnętrzne elektryczne, które obsługujemy odpowiednim pilotem.
Gustowny asortyment można znaleźć na stronie – rolety i żaluzje

Comments are closed !