Jak podejmować sensowne decyzje natury finansowej?

oszczędności w słoiku
Prowadzenie firmy w Polsce – nic prostego. Chociaż oczywiście musimy w jakiś sposób sobie poradzić – zresztą nie jest tak słabo! Uważam, że jeśli nie chcielibyśmy ciągle narzekać na własny biznes, zwłaszcza musimy podejmować możliwie jak najbardziej sensowne decyzje finansowe.

A więc np. to coś niesamowitego, aby już na początku przygody z biznesem otworzyć to konto dla małych firm, które pod dosłownie każdym względem jest OK. Wspaniale, że w naszym kraju prowadzi działalność tak wiele instytucji bankowych…

Czujesz, że masz więcej pytań? (http://wszedukacja.pl) Zatem chcemy poinformować Cię, że w każdej minucie można się z nami kontaktować. Z przyjemnością odpiszemy na każdą wiadomość.

oszczędności w słoiku
Autor: Andrea Travillian
Źródło: http://www.flickr.com

Jest duży wybór, co się z pewnością liczy. No dobrze, lecz niby skąd tak naprawdę mamy możliwość dowiedzieć się jakie konto dla małych firm to prawdziwy strzał w dziesiątkę? Niewątpliwie kryzys gospodarczy był wymarzonym argumentem dla banków – naturalnie za tym, aby podwyższyć opłaty za chociażby otworzenie bądź prowadzenie konta. To co prawda coś zrozumiałego, bo w końcu banki muszą zarabiać możliwie jak najwięcej. Jednak my ogólnie nie jesteśmy zamożniejsi, więc musimy szukać jak najlepszych możliwości. Takową opcją jest choćby skorzystanie z uprzejmości doradców finansowych.

Gdy jakiś czas temu odwiedziłem jednego z doradców finansowych, powiedział mi praktycznie wszystko, jeżeli w grę wchodzi konto dla firm, lecz także podpowiedział mi, który kredyt inwestycyjny dla nowych firm to coś pod każdym względem atrakcyjnego. Trudno myśleć, iż bez odpowiedniego doświadczenia w tej dziedzinie będziemy mieli okazję radzić sobie z bardzo uciążliwym światem finansów. Znam taką osobę, która zawsze wszelkie decyzje natury finansowej podejmowała bez należytego zastanowienia – aktualnie bardzo tego żałuje, bo najzwyczajniej w świecie były one w zupełności chybione.

A jeszcze oprócz tego uczulam każdego odnośnie podejrzanie korzystnych kredytów. Wiem, że chcemy płacić bankowi możliwie jak najmniej, lecz przecież i tak musimy orientować się, że w końcu świat finansów może być okrutny. Chciałbym na koniec podkreślić jedno – czymś niesamowicie istotnym jest to by nigdy nie uważać, że pochopne decyzje to coś OK. Jeśli będziemy myśleli w tego typu sposób, nie powinniśmy się zdziwić, iż będziemy bardzo uskarżali się na swoją sytuację. W końcu można śmiało powiedzieć, że wiele od decyzji, które podejmuje zależy. Zwróć na to uwagę.

Dodatkowe informacje: .

Comments are closed !