Jak powinno się dobierać krzesła do biura? Na co musimy zwrócić uwagę?

krzesło, biuro
admin
Kwiecień 10, 2018
Bez kategorii
Sporo osób nie ma wiedzy, jakie krzesło biurowe warto wybrać, więc sięgają po najpopularniejsze zasady wyboru, do których należą głównie parametry techniczne oraz cena. Rzecz w tym, że przez to zapominamy, jakie to krzesło będzie miało wpływ na nasze zdrowie. Jakie w związku z tym istnieją typy krzeseł i w jaki sposób je dobierać pod kątem zdrowia?

krzesło biurowe
Autor: Kristin Nador
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej znane są krzesła biurowe, ponieważ jest to dość tania opcja. Niska cena niestety często ma swoje odbicie w braku możliwości przypasowania krzesła do postury użytkownika, jak również pasywność w trakcie siedzenie. Niezbyt duże możliwości zmiany ustawienia, jak również brak aktywnych części składowych mogą doprowadzić do przemęczenia, braku koncentracji oraz bólu różnego typu. Każdy, kto długo pracował w biurze jak również przesiadywał na takim krześle, ma pojęcie, z jakimi odczuciami się to wiąże. Na szczęście powstają wciąż lepsze krzesła biurowe, (krzesła (więcej pod tym linkiem) biurowe we Wrocławiu) które możemy porównać do krzeseł zdrowotnych. Dowiedz się więcej tutaj: www.abimeble.pl.

Jednakże, ażeby tego typu krzesło (odwieź www) można było określać takim mianem, musi ono być podciągnięte do kategorii pomocy zdrowotnych, natomiast jego efekty działania powinny zostać potwierdzone przez badania jak też wymagające testy. Stąd w związku z tym zawsze trzeba pytać osobę w sklepie, czy oferowane krzesło zostało zaliczone właśnie do tej kategorii. Świetnym wyborem są również krzesła ergonomiczne, ich dużym plusem jest możliwość pochylania oparcia, ustawiania podłokietników i siedziska. Na uwagę zasługują też ergonomiczny układ oparcia jak też siedziska.

biuro, krzesła
Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
Wszystkie tego rodzaju właściwości dają możliwość dopasowania ustawień krzesła do sylwetki użytkownika. Sprawdzone są też krzesła z przeznaczeniem stricte do siedzenia przy komputerze. Jeżeli dobierzemy niewłaściwe krzesło to na pewno będziemy mieć problem z bólem kręgosłupa. (http://www.abimeble.pl/meble-recepcyjne/) Tak właśnie dzieje się, jeśli krzesło ma stałe, nieruchome siedzisko. Bóle pleców powstają więc przez przeciążenie mięśni pleców poprzez wykonywanie nienaturalnych ruchów w trakcie siedzenia, ponieważ ciało powinno się dopasować do nieruchomego siedziska krzesła. Ruch jednakże jest dla ciała bardo naturalny, dlatego też o wiele przyjemniej jest pracować na krześle z ruchomym siedziskiem na sprężynie. Warto pamiętać o tych wszystkich siedziskach przed wyborem krzesła.

Comments are closed !