Jak przekonać pociechę, aby poszło do fryzjera?

Dziewczynka
admin
Czerwiec 21, 2018
Wiele dzieci ma kłopot z przystrzyżeniem włosów. Za żadne skarby nie dają zabrać się do fryzjera, a częstokroć na sam widok zakładu fryzjerskiego reagują głośnym szlochaniem.

Może tak być nie tylko przed pierwszą wizytą, lecz także przez każdą kolejną, gdyż maluchy
Chłopczyk
Autor: Sergio Vassio Photography
Źródło: http://www.flickr.com

traktują włosy jako nierozerwalną część swojego ciała i boją się bólu, jaki może wiązać się z ich przystrzyżeniem. Nieprzyjazny jest też hałas związany m.in. z suszeniem głowy albo niemiłe przeżycia w trakcie pierwszej próby. Rozwiązaniem mogą być bajkowe fotele fryzjerskie dla dzieci (przykładowo: ).

Najistotniejsze bowiem to w ogóle spowodować, by dziecko chciało wejść do salonu fryzjerskiego. Często jest to niezwykle trudne, gdyż maluszek szarpie się, krzyczy i zanosi płaczem. Nie pomagają wyjaśnienia, że fryzjer wyczaruje fantastyczną fryzurkę. Namówić za to może kolorowy fotel fryzjerski, który zagwarantuje spokojne obcinanie włosów. Maluch pragnący wsiąść do radosnego samochodzika lub na motor może całkowicie zapomnieć o strachu, ponieważ tak bardzo będzie chciał się na nim bawić.

Mała dziewczynka
Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com

Bajeczny klimat salonu można także podkreślić różnobarwnymi ścianami, dziecięcymi piosenkami puszczanymi w tle albo zabawkami, które przyciągną uwagę naszych latorośli. Dzięki temu dziecko przekona się, że wizyta u fryzjera wcale nie jest przerażająca i może wiązać się z przyjemnymi chwilami, a nawet ze wspaniałą zabawą. Kolejnym impulsem przekonującym maluszka może być mały upominek wręczany po obcięciu włosków. Jednak bajkowe fotele fryzjerskie dla dzieci to niewątpliwie najdoskonalszy sposób na małych klientów odczuwających obawy przed fryzjerem. Gdzie je kupić? Idealne są sklepy internetowe, w jakich zaznajomimy się z dostępnymi produktami, przeczytamy wszelkie informacje dotyczące wybranego asortymentu i zamówimy wybrany fotel prosto do naszego salonu.

Zabierając maluszka do wesołego salonu fryzjerskiego, możemy mieć gwarancję, iż nasza latorośl nie ucieknie z krzykiem, a grzecznie zaczeka na wykonanie pięknej fryzurki. Warto jest cały czas stać blisko naszego dziecka, by czuło, że jest bezpieczne, a każda następna wizyta będzie bez wątpienia przebiegać w coraz korzystniejszej atmosferze. Dziecko z czasem nie będzie się bać i samo zechce pójść ponownie do salonu, by przystrzyc włosy.

Comments are closed !