Jak stworzyć salon w naszym mieszkaniu w angielskim stylu

admin
26 maja, 2022
Styl angielski to elegancja i szyk połączone z finezją oraz dobrym smakiem. Charakterystyczny angielski styl we współczesnej wersji oznacza elegancję przełamaną oryginalnymi dodatkami. Doskonale nadaje się do mieszkań przestrzennych, w głównej mierze salonów. Aby zaaranżować salon w angielskim stylu, bez wątpienia trzeba wiedzieć o paru niezwykle istotnych elementach wyposażenia wnętrza.

w salonie

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z niebagatelnych kwestii w każdym stylowym salonie są przede wszystkim barwy. Angielski styl musi kojarzyć nam się z beżowymi, brązowymi kolorami, które są bardzo ciepłe, a jednocześnie eleganckie. Wykorzystanie tych kolorów dotycz jednak nie tylko ścian, ale także mebli lub podłóg. Jeśli zamierzamy kupić klasyczne, zdobione meble do salonu, powinniśmy wybrać stonowane, jednolite odcienie. Jeżeli natomiast meble są niezwykle skromne, proste i nowoczesne, można nieco zaszaleć, decydując się na np. obrazy do pokoju dziecka, z oryginalnymi motywami.

Salon w angielskim stylu to w głównej mierze komfortowe miejsce na wypoczynek, dlatego nie powinniśmy zapominać o wygodnych sofach z miękkimi poduszkami. Tego rodzaju dodatki muszą być wielobarwne i stworzone z delikatnych tkanin.przeczytaj więcej mieszkanie na sprzedaz koszalin spasowskiego mieszkanie na sprzedaz koszalin spasowskiegoDoskonale sprawdzą się w tej sytuacji różnorodne kwiatowe motywy. Różnorodne wzory oraz kontrastowe kolory świetnie ozdobią wnętrze i dodadzą mu oryginalnego charakteru.

salon

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Idealnym dopełnieniem salonu urządzonego w angielskim stylu jest kominek, tworzący bardzo intymną atmosferę. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na ten element wyposażenia wnętrz, szczególnie jeśli mieszkamy w bloku, dlatego też powinniśmy skorzystać z innego rodzaju rozwiązań, takich jak na przykład wkład elektryczny osłonięty dekoracyjną obudową. Oprócz tego warto pomyśleć o ożywiających salon kwiatach, świecach czy obrazach, które dodadzą wnętrzu charakteru. W salonach zaaranżowanych w angielskim stylu można pozwolić sobie na dużą dawkę romantycznych, delikatnych akcentów.

Nikogo zapewne nie zdziwią w takich wnętrzach beżowe ściany i sufity urozmaicone różowymi dodatkami.https://www.aleklima.pl/artykuly/inwerter – https://aleklima.pl/artykuly/inwerter -Jeśli jest to celowe posunięcie, przemyślane i odpowiednio zaaranżowane, na pewno będzie powodem do zadowolenia. Niezwykle modnym współcześnie rozwiązaniem jest również połączenie nowoczesnych akcentów ze stylizowanymi elementami.