Jak umeblować salon, aby bez rumieńców wstydu na obliczu i z niemałą ochotą móc przyjmować w nim gości

meble
admin
Sierpień 29, 2018
Świeżo postawiony dom wymaga nietuzinkowej oprawy. Jego posiadacze sadzą tuje wzdłuż płotów, stawiają grilla, podlewają i koszą trawniki, a drogę do garażu wykładają kostką granitową. Wszystkie wymienione elementy stanowią tylko zewnętrzną dekorację, ale i wnętrze lokum musi prezentować się olśniewająco. Kiedy sąsiedzi zaproszeni na imprezę z okazji otwarcia nowego domu przekroczą próg, ich kolana aż ugną się z zachwytu. Najpierw zapewne skierują się do salonu, którego wyposażenie ma potwierdzać dobry gust posiadaczy takiej rezydencji, a czasem stanowić również dowód na zasobność ich portfela. W każdym razie to pomieszczenie spełnia w szczególności funkcje reprezentacyjne i musi być zawsze uprzątnięte i przygotowane na przyjęcie gości.

sofa
Autor: Kvadra
Źródło: Kvadra
Meble do salonu bywają najistotniejszym elementem w jego wnętrzu. Do tej grupy mieszkalnych sprzętów koniecznie należy wliczyć świerkową, wieszaną na ścianie półeczkę z 50-calowym odbiornikiem telewizyjnym i ławę, na której lokatorzy położą metalową miskę z chrupkami kukurydzianymi. W kącie salonu możemy postawić niewielkich rozmiarów barek, a do środka włożyć butelki z alkoholem i krystalicznie czyste literatki.

Centralne miejsce w salonie zajmie duża tapicerowana kanapa i chociaż 4 fotele, na których goście będą mogli wygodnie się rozsiąść. Fotele mogą jednakże zostać wyparte przez sofy jednoosobowe – . W w czasie dnia takie sofy (chesterfield-meble.com.pl/sofy-bez-funkcji-spania,g16.html) mogą służyć jako fotel, czyli staną się dodatkowym miejsce do siedzenia, a nocą porą można je bez mozołu rozłożyć, zwiększając w ten sposób liczbę miejsc noclegowych w mieszkaniu. Sofy (zobacz sofy pikowane) jednoosobowe można zakupić w dobrych sklepach
sofa
Autor: Camilo Vander Huck
Źródło: http://www.flickr.com

meblowych lub w sieci. A kto uwielbia majsterkować i zna się choć trochę na stolarce, to zawsze może wykonać taką sofę w swoim warsztacie lub naprawić tę starą, otrzymaną przed trzema laty w prezencie ślubnym od matki i ojca.

Meble do salonu będą sprawiały wrażenie bardziej eleganckich, jeśli w pomieszczeniu nie zabraknie kwadratowego dywanu w pastelowych odcieniach, tropikalnych roślin w donicach i kaszmirowych zasłon w okiennych otworach. Obmyślając rozstawienie sprzętów w pokoju warto pozostawić nieco niezagospodarowanego miejsca, które będzie przydatne świeżo upieczonym rodzicielom. Będą mogli bez kłopotu postawić na panelach wózek dziecięcy albo chociażby nosidełko.

Comments are closed !