Jak unikać błędów podczas remontu?

meble systemowe
admin
Czerwiec 21, 2018
Myślisz o tym żeby wyposażyć nowe mieszkanie w artykuły dekoracyjne lub odnowić stare, ale dekoracje wnętrz to ciężkie wyzwanie? Szczególnie realizowane samodzielnie i za niewielkie pieniądze. Poniżej proponujemy kilka sugestii, które na pewno ułatwią to zadanie.

Color Samples   aranżacja
Autor: Benjamin Moore Sp. z o.o.
Źródło: http://benjaminmoore.pl/
Termin realizacji

Nie da się planować wszystkie fazy remontu na dwa tygodnie wakacji i mieć nadzieję, że się nie przeciągną. Prawie zawsze to nie wychodzi. Warto określić plan zapasowy.

Może warto poświęcić kilka chwil zanim rozpoczniecie remont na wybór i zamówienie kompletu koniecznych produktów oraz kilka dni po głównym remoncie odłożyć na zamawianie dodatków. W ten sposób wszystko będzie zapewnione do rozpoczęcia prac w zaplanowanym czasie i nie trzeba będzie biegać i szybko wybierać materiały dekoracyjne.

Jaki wybrać koncepcję realizacji?

Warto rozważyć jaki styl nam najbardziej odpowiada i wystroju pokoju.

Ekskluzywne meble stylowe nie będą zgranym połączeniem z kolorową kanapą w kwiatki i nowoczesnym, szklanym stolikiem kawowym. Poświęcenie paru popołudni na zaglądanie sklepów meblowych pomoże wyrobić sobie opinie o tym co jakie rzeczy można ze sobą łączyć. Można też robić zdjęcia meblom (szerzej na stronie http://meblusie.pl/pol_n_MEBLE-mlodziezowe-390.html), które nas interesują i oglądać je razem. Zobacz fajną stronę z dodatkami: .

przykładowy projekt salonu
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

A co zrobić gdy mamy ograniczony budżet do wykorzystania?

Niewielki budżet to wielki problem, ale nie koniec świata! Przy bieżącym, ogromnym wyborze mebli (np. czy to mają być meble kolonialne czy secesyjne) i akcesoriów na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Powinno się określić, które meble będą częściej używane i muszą być dobrej jakości, a które wystarczy, że będą ładnie wyglądały. Ciekawym pomysłem jest też poddanie rodzinie pomysłów np. na prezent na urodziny. Dla nich zniknie problem z wyborem podarunku, a Ty zyskasz wymarzoną lampkę na biurko. Polecamy dekory (zobacz pilastry gipsowe) ścienne, zobacz:

Grunt to mieć dobry plan i nie panikować, gdy coś zdaje się być problemem nie do przejścia.

Comments are closed !