Jak urządzić kuchnie, która faktycznie będzie funkcjonalna oraz estetyczna? O jakich rzeczach najbardziej pamiętać?

Sporo ludzi zadaje sobie to samo pytanie, czyli jak urządzić kuchnię, żeby była w pełni praktyczna oraz wygodna? To tak naprawdę nie jest łatwe zadanie, choć takie może się wydawać. Dobrze więc poznać rady, które dotyczą tego zagadnienia.

Rzeczywiście, wszystkie kuchenne czynności, jak gotowanie, zmywanie albo robienie przetworów, mogą okazać się lżejsze oraz sprawiać dużo radości.

Lecz jedynie wtedy, kiedy taka przestrzeń jest właściwie zaplanowana. Co ważne należy dopasować układ zabudowy do kształtu jak również wielkości kuchni. Kuchnie tak właściwie mogą być zrobione w różnych układach, powinniśmy pomyśleć, który będzie najlepiej pasował do planu naszej kuchni, warto poznać jego wady i zalety. Najbardziej korzystnie będzie, kiedy droga, jaką pokonujemy pomiędzy lodówką, zlewozmywakiem oraz kuchenką będzie ułożona w kształt trójkąta.

Armatura

Autor: Mike Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Zlewozmywaki, kuchenka jak i lodówka lodówki sklepowe na napoje to najważniejsze elementy, które powinniśmy mieć w kuchni. Muszą być one od siebie właściwie oddalone, na przykład zlewozmywak od lodówki – 120 do 210 centymetrów, zlewozmywak do kuchenki taka sama odległość oraz lodówka do kuchenki – 120 do 270 centymetrów. Należy zatroszczyć się koniecznie o ergonomię w kuchni. Poziom blatu musi być dobrany do wzrostu użytkownika. By określić, jaki jest najlepszy, powinniśmy odmierzyć wysokość od ugiętego łokcia do podłoża oraz odjąć piętnaście centymetrów. Rekomendowane wysokości blatów w kuchni mogą się dość różnić, przykładowo dla osoby o wzroście 160 centymetrów blat musi znajdować się 90 centymetrów od podłogi, natomiast dla większej już wyżej. To wydaje się być logiczne, lecz sporo ludzi o tym zapomina i później blat jest niedopasowany, z tego powodu praca w kuchni jest niezbyt komfortowa – zobacz pełną ofertę na tej stronie.

Niezmiernie też jest ważne, żeby kuchnia była idealnie wykończona, czyli warto skorzystać z najlepszych wykończeniowych surowców. Dobrym przykładem są tutaj płytki ceramiczne, jakie za każdym razem się sprawdzają i to w każdego rodzaju kuchni- użyteczny link. Są estetyczne, proste do czyszczenia, trwałe oraz solidne. Na pewno dobrze jest z takich skorzystać, jeżeli chcielibyśmy mieć piękną jak i wymarzoną kuchnię. Przekonamy się, że stosując proste środki, to znaczy zachowując minimalizm, można osiągnąć bardzo wiele.