Jak urządzić łazienkę w mieszkaniu?

Wielokrotnie nie zdajemy sobie sprawy, ile decyzji będziemy musieli podjąć, remontując to nieduże pomieszczenie. W trakcie robót wykończeniowych powinniśmy przemyśleć bardzo wiele rzeczy. Warto precyzyjnie zaplanować wszystko, zanim jeszcze pójdziemy do sklepu.

marconio
Zasadniczą kwestią, która będzie warunkowała nasze późniejsze wybory jest metraż łazienki.Właściwie często aranżacja minimalistycznej łazienki jest znacznie prostsze niż rozbudowanej.

W przypadku skromnej łazienki należy wybierać większe kafle i jak największe lustro. Dzięki temu powiększymy ją wizualnie. Najlepiej unikać również dekoracji, które powodują wizualny bałagan. Jasne odcienie sprawdzą się natomiast niezawodnie. Powinno się też odpowiednio zagospodarować pustą przestrzeń pod zlewem. Można go zabudować szafkami, które będą miały gładkie fronty. Dobrze jest nabyć zestaw z dużą ilością szuflad i schowków. W niedużej przestrzeni trzeba bezwzględnie utrzymać schludność i przechowywać wszystkie potrzebne rzeczy w szafkach. Czysta przestrzeń także wizualnie powiększy łazienkę.

Oczywiście do niedużych łazienek korzystnie zakupić kabinę prysznicową. Jeśli chcemy ją powiększyć, możemy zrezygnować z brodzika i zamontować kabinę bezbrodzikową. Należy o tym pomyśleć zawczasu i wykuć odpływ we dobrym miejscu, jak również przed położeniem płytek zabezpieczyć ścianę folią hydroizolacyjną.

W dużej łazience możemy nieco bardziej poeksperymentować. Jeśli chcemy możemy pozwolić sobie na drobną mozaikę, a także wzory na kaflach. Nie zapominajmy jednakże, że wolna przestrzeń bardziej sprzyja relaksowi. W dużej łazience weźmy pod uwagę przede wszystkim wygodę użytkowania. Jeśli mieszkamy we dwoje, można rozważyć zamontowanie dwóch zlewów. W rozkładowym pomieszczeniu zmieści się również wolno stojąca wanna. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie chwile relaksu w gorącej kąpieli.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy łóżko 80×200 tego tematu zapraszamy do kolejnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod poniższym linkiem. W nim rozproszymy wszystkie Twoje niepewności.

Naturalnie zanim zakupimy wybrany model wanny (więcej o produkcie), należy dokładnie rozplanować, gdzie chcemy ją ustawić. Obecnie w ofercie sklepów z wyposażeniem łazienek można nabyć wanny różnego typu, przykładowo pod zabudowę. Wszystko zależy od naszych upodobań, a także kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na zakup.