Jak wygląda obecnie podejście do projektów instalacji oświetleniowych w mieszkaniach oraz domach.

Lampka nocna
admin
Styczeń 5, 2019
W każdym domu jednym z najważniejszych elementów są lampy. Wielu właścicieli średnio przykłada wagę do odpowiedniego zaprojektowania oświetlenia w środku. Po prostu przy suficie wiesza się plafon, żyrandol czy zwykłą lampę kuchenną, istotne aby właścicielowi się podobały. A przecież przy pomocy światła można stworzyć rzeczywiście interesujące aranżacje, należy tylko wiedzieć o tym, że się tak da i się za to zabrać.

Lampka na biurko
Autor: Sebastian Włoszek
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie elektryczne sklepy są pełne nie tylko najróżniejszych lamp, lecz również dodatków pozwalających na naprawdę dużo. Są na przykład oferowane najróżniejsze ściemniacze czy automatyczne włączniki, pozwalające na znacznie efektywniejsze wykorzystanie energii. W czasie projektowania można się również bawić rozkładem lamp i punktów oświetleniowych. Dzisiaj coraz chętniej idzie się w stronę rozproszonego światła, w takim przypadku z reguły pozostawia się górne lampy włoskie, ale w reszcie pomieszczenia montuje się różne oddzielne źródła światła, takie jak na przykład lampki biurkowe lub stojące.

Rozwiązanie tego typu ma parę plusów. Przede wszystkim dzięki temu, że w danym pomieszczeniu będzie parę oddzielnych lamp, to można wszystkimi oddzielnie sterować.

Przejdź na witrynę autora – tam odnajdziesz sporo zajmujących informacji, które poszerzą Twoją wiedzę na powyższy atrakcyjny temat.

Jeżeli ktoś będzie chciał poczytać książkę w fotelu, to nie ma potrzeby palenia całego żyrandola, jeżeli niewielka lampka stojąca lub kinkiet całkowicie wystarczą.

Plafon
Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Nie będzie się wtedy przeszkadzać innym domownikom, a oprócz tego kolejnym plusem będzie duża oszczędność energii. Takie punktowe lampki przeważnie będą używać znacznie mniejszych żarówek, a jeżeli dodatkowo wyposaży się je przykładowo w bardzo oszczędne żarówki LED, to oszczędności będą naprawdę duże.

O paru oddzielnych lampkach można pomyśleć w każdym pomieszczeniu. W łazience przydadzą się one pewnie przy lustrze, w kuchni nad blatem roboczym, zaś w pokoju dziecięcym lampka nocna dla dzieci na pewno nie raz będzie wykorzystana. Jeżeli będą takie możliwości, to warto o tym pomyśleć już podczas wykonywania projektu, na pewno tego typu pomysły będą bardzo przydatne.

Comments are closed !