Jak zrobić dobre wrażenie w trakcie rozmowy w sprawie pracy?

Rozmowa kwalifikacyjna dla wielu ludzi jest czymś niesłychanie stresującym, gdyż to właśnie od tej rozmowy zależy to, czy uda nam się zdobyć wymarzoną pracę. Powinno się więc postarać się okiełznać stres i zrobić odpowiednie wrażenie na rozmowie rekrutacyjnej, by tak było na pewno musimy zastosować się do kilku istotnych rzeczy.

Po pierwsze wybierając się na istotną rozmowę kwalifikacyjną bezsprzecznie musisz zadbać o odpowiedni ubiór. Powinien być on elegancki i estetyczny, dostosowany do stanowiska (Poszukujesz pracy? Sprawdź propozycje: praca magazynier olsztyn) o jakie się starasz.

Szukasz użytecznych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (https://www.logintrade.pl/aukcje-elektroniczne) na pewno Cię zaciekawi, gdyż są tam wiele bardzo interesujących informacji.

Nie może być za skąpy, prowokujący albo niechlujny. Nasz wizerunek to pierwsze co rzuca się w oczy i to właśnie na podstawie designu jesteśmy analizowani z samego początku, wskutek tego powinno się zadbać o to, by był on profesjonalny.

rekruter

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com

Do odpowiedniego wyglądu wliczają się nie wyłącznie ubrania, lecz też nasze włosy, zadbane ręce oraz paznokcie, w wypadku kobiet – stosowny makijaż, zaś w przypadku panów – zadbany zarost.

Drugą ważną rzeczą jest to, co mówimy na rozmowie kwalifikacyjnej. Wskazane jest uprzednio zastanowić się nad tym, jakie pytania zdoła zadać nam rekruter i przygotować sobie na nie odpowiedzi. Bezspornie wszystko co mówimy musi być także precyzyjne z prawdą, albowiem kłamstwo prędzej lub później i tak wyjdzie na jaw. Mało tego rekruterzy często sprawdzają nasze umiejętności, dlatego jeżeli mówisz, że wprawnie umiesz posługiwać się językiem angielskim to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż rekruter to przetestuje. Jeżeli więc okażę się, iż Twój angielski ogranicza się do powiedzenia swojego imienia to w czasie „badania” naturalnie nie zrobisz stosownego wrażenia i Twoja rozmowa kwalifikacyjna szybko się skończy.

Na rozmowę kwalifikacyjną wypada także zabrać ze sobą CV. Wizerunek naszego CV też jest niezwykle ważny, po pierwsze musi być ono napisane na komputerze oraz wydrukowane na kartce A4. Nie może być brudne, pogięte lub poniszczone, w związku z tym powinno się umieścić je przykładowo w koszulce lub teczce. Tak wyglądające CV na pewno będzie prezentować się dobrze i profesjonalnie. Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź źródło artykułu.

Comments are closed !