Kilka przykładowych porad na temat tego, jak najlepiej urządzić wąski przedpokój.

mały przedpokój
Przedpokoje są pomieszczeniami, które są często bardzo trudne do meblowania. W dużym stopniu może to wynikać z ich kształtu. Przedpokoje w licznych mieszkaniach i domach są wąskie i długie, a do tego z paroma drzwiami do innych pomieszczeń, i w takiej sytuacji daje to duże problemy przy meblowaniu. A przecież przedpokój stanowi niejako wizytówkę mieszkania czy domu, bo to właśnie w nim będzie się witać odwiedzających.

szafki i komody
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego też powodu powinno się przypilnować tego, aby był funkcjonalny i wygodny, na szczęście jest wiele pomysłów, jakie mogą w tym bardzo pomóc. Po pierwsze powinno się zadbać o należyte oświetlenie, bo przeważnie przedpokoje nie posiadają okien i zwyczajniej w nich będzie ciemno. Nie należy się przy tym ograniczać jedynie do pojedynczego, zawieszonego u góry źródła światła, można także pomyśleć o oświetleniu bocznym. Przymocowane na całej długości przedpokoju punktowe, nieduże lampki nie tylko dużo lepiej rozświetlą wnętrze, ale dodatkowo powiększą je optycznie i sprawią, że stanie się znacznie przyjemniejsze. Kolejną rzeczą są meble. Przy wąskich przedpokojach obowiązkowo należy zwrócić uwagę na to, żeby robiły one lekkie wrażenie i wtapiały się odpowiednio w otoczenie. Istotne są również rozmiary, na przykład obecne w każdym przedpokoju szafki na buty nie mogą być za bardzo szerokie, bo zwyczajnie będą przeszkadzały. Należy znaleźć taki model na przykład: żeby zajmował jak najmniej miejsca, na przykład wykorzystując inną metodę ułożenia butów w środku.

buty w przedpokoju
Autor: DJ Bustos
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli będą takie możliwości, to najlepszym wyjściem może być wykonanie mebli na wymiar. Będzie je wtedy można precyzyjnie dopasować do każdego kąta, jeśli zrobi się to dobrze, to będą nie tylko bardzo funkcjonalne, ale także dobrze się będą prezentować. Jeśli chodzi o meble, to w przedpokoju przyda się jeszcze szafa na kurtki i płaszcze, bardzo dobrze będą się tutaj sprawdzać modele z drzwiami przesuwnymi. W niejednym przedpokoju pojawia się również niewielka komoda 3 szuflady, w której można na przykład chować różnego rodzaju szaliki, czapki czy podręczne drobiazgi (wielofunkcyjna komoda 3 szuflady).

Comments are closed !