Kupienie fototapety to świetny pomysł na ożywienie wyglądu naszych prywatnych salonów

Uliczka - fototapeta
Odwiedzanie wiekowych miasteczek i włóczenie się bajecznie wyglądającymi uliczkami jest jednym z ulubionych zajęć wielu wczasowiczów. Szczególnie atrakcyjne są miejscowości położone na południu Francji – ich atrakcyjność poza tym podnosi fakt, że prezentują się całkowicie inaczej niż nasze. Kiedy Polak wraca z urlopu, to kupuje rzeczy, które będą kojarzyć mu się z odwiedzonym miejscem. Interesującą i nieco zaskakującą alternatywą dla suwenirów mogą okazać się fototapety ze śródziemnomorskim pejzażem.

Fototapeta
Autor: Porco Rosso
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapety powoli stają się coraz chętniej wykorzystywanym elementem wystroju mieszkalnych wnętrz. Ich dobór w jakimkolwiek razie nie jest sprawą przypadku. Kto wrócił z wycieczki znad Morza Śródziemnego, bardzo chętnie w swoim salonie naklei widok nadmorskich plaż. Inni wklepują w sieć hasło fototapety uliczki i uważnie oglądają wyświetlone grafiki w poszukiwaniu takich ujęć, które przypominają im zakątki odwiedzone w trakcie letnich podróży. Kupno takiej tapety to zresztą świetny pomysł na zrobienie niespodzianki partnerowi, np. z okazji imienin.

Aby fototapeta odpowiednio spełniała swoje zadanie, musi harmonijnie łączyć się z wystrojem pomieszczeń. Teraz zawrotną karierę robią dekoracje, które dają złudną wizję przestrzeni. Kto wchodzi do świeżo wyremontowanego salonu i widzi taką fototapetę 3D, przez chwilę myśli, że wcale nie znajduje się w domu kuzyna. Budowanie takiej ułudy jest więc idealnym sposobem na zafrapowanie, a nawet zszokowanie gości. A fototapety uliczki, czyli takie, które prezentują widoki na ciasne i równocześnie stare ulice, doskonale pasują nawet do tych nowocześnie urządzonych pomieszczeń – .

Fototapety uliczki będą dekorowały ściany w pokojach tych mieszkań, w których bywają zameldowani prawdziwi romantycy. To właśnie oni pragną, żeby wnętrze choćby w nieduży sposób się różniło od tych zwyczajnie wyposażonych. Zresztą artyści mają podobne upodobania i równie chętnie wykorzystują różnorodność modeli i kolorów fototapet.

Przy okazji warto nadmienić, że tapet nie powinno się naklejać w pokojach, w których jest zbyt wilgotno. Zasłonięcie muru grozi bowiem późniejszym odklejeniem się fototapety, a nawet powstaniem pleśni. Kto jednak nie imaginuje sobie swojego świeżo odremontowanego salonu bez ładnego widoku uliczki, fototapetę umieści w antyramie.

Comments are closed !