Mebelki dla najmniejszych, czyli na co zwrócić uwagę wyposażając przedszkole?

dziecko w pokoju
admin
Czerwiec 21, 2018
Gdy podejmujemy decyzję o otwarciu przedszkola, czeka nas wiele pracy. Niemało formalności, dostosowanie pomieszczeń do wymogów, akceptacja Sanepidu oraz ekwipunek – to wszystko pochłania czas oraz środki finansowe, ale jeżeli mamy determinację z całą pewnością osiągniemy umyślny cel. Mało tego z pewnością wdzięczni nam będą opiekunowie smyków w odpowiednim wieku. Państwowe przedszkola w obecnych czasach się zamyka, nie otwiera się następnych, zatem do przedszkola ciężej się dostać, aniżeli na wyższą uczelnię.

pokój dziecięcy
Autor: Angie Stalker
Źródło: http://www.flickr.com
Każde miejsce jest na wagę złota. Jeżeli w dodatku będziemy mogli zaproponować interesujący program, dodatkowe aktywności dla dzieci – wówczas nasza oferta będzie wysoce oceniana oraz popularna. Gdy pragniemy zaspokoić oczekiwania rodziców przyłóżmy się do wykończenia wnętrza oraz dopasujmy go najlepiej jak możemy do wymagań dzieci. Zwróćmy uwagę na to, by kupić jak najlepszej jakości zestawy mebli dla dzieci. Dopytujmy czy mają niezbędne certyfikaty, czy są wykonane najlepiej, z troską o detale. Ważne, żeby stoliki i krzesła dla dzieci nie posiadały mogących pokaleczyć narożników, niebezpiecznie wystających elementów, były solidne natomiast nie przesadnie ciężkie.

Rzecz jasna, optymalnie żeby półki dla dzieci były ładne, dzieci zdecydowanie preferują śliczne wnętrza. Powinniśmy także naturalnie zwrócić uwagę na wymiary sprzętów. Stoliki i krzesła dla dzieci nie mogą być nazbyt wysokie, lecz także nie powinny być zbyt małe. O ile pragniemy utworzyć parę klas dla dzieci w różnym wieku dopasujmy meble stosownie do każdej z grup. Mnóstwo wad postawy bierze się z nieodpowiedniego siedzenia. Zbyt niskie krzesełka sprawiają, że dziecko siedzi zgarbione, za wysokie, że nie ma prawidłowego podparcia pleców.

Zwróćmy również uwagę na oprzyrządowanie łazienek a także oczywiście placu zabaw. Bierzmy pod uwagę wymagania maluchów i dopasowujmy do nich aranżację lokalu. Jeśli siedziba jest pogodnym, zacisznym i bezpiecznym miejscem najmłodsi dużo chętniej do niego chodzą i łatwiej zostają na osiem godzin. I nam na pewno milej pracować się będzie w ładnie urządzonych i przestronnych salach.

Comments are closed !