Meble z drewna czy laminowanych płyt – plusy i minusy każdego z tych rozwiązań

Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia mieszkania stały się meble. Przede wszystkim służą one do przetrzymywania najróżniejszych przedmiotów w domu, czy są to ubrania, książki czy inne drobiazgi. Ale równie istotne znaczenie dla wielu osób meble mają jako ozdoba i dekoracja wnętrza – oprócz tego, że są praktyczne, to ważne aby były również stylowe i ładne.

Pokój

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę to meble w pierwszej kolejności decydują o stylu i charakterze wnętrza, i to właśnie do nich dobiera się pozostałe wyposażenie i dodatki. Meble wykonuje się z różnych materiałów, najpopularniejsze to różne odmiany drewna oraz laminowane płyty. Drewno jest typowym,używanym od setek lat materiałem do produkcji mebli (np łóżeczka dla dzieci z szufladą), jednak jest dość drogie i wymaga sporej wiedzy stolarza. Ograniczeń takich nie mają płyty wiórowe, dzięki temu że stolarnie docinają je dokładnie na wymiar, to produkcja mebli jest obecnie znacznie szybsza i tańsza.

Wiele rodzajów mebli wykonuje się i z drewna, i z płyt, i zależnie od oczekiwań klienta wybiera on to, co mu się

Salon

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com

będzie bardziej podobać. Na przykład jednej osobie może się spodobać komoda drewniana (lub łóżka piętrowe z biurkiem), z bogatymi zdobieniami, a komuś innemu bardziej będzie pasować w wersji z meblowych płyt. Również przy innych meblach, takich jak przykładowo stoliki nocne czy szafki na buty, producenci używają na przemian i wiórowych płyt, i tradycyjnego drewna. Lecz podczas meblowania domu czy mieszkania istotne jest, aby dane pomieszczenie utrzymywać w jednorodnym stylu.

Jeśli zestaw mebli dziecięcych zrobiony jest z drewna, to niech już będzie w całości z tego surowca, a jeśli ktoś się zdecyduje na płytę, to najlepiej się będzie jej trzymać. Tym sposobem całe wnętrze będzie wyglądać jednolicie, choć oczywiście przy dobrym zaplanowaniu można spokojnie połączyć różne rodzaje materiałów i całość będzie wyglądała odpowiednio. Zamierzając kupić meble do swojego domu (np łóżeczka dla dzieci) wiele osób może mieć problem z decyzją, czy mają one być z płyty czy z normalnego drzewa – tu każdy musi samodzielnie przemyśleć wszystkie aspekty i zdecydować się na to, co mu bardziej spasuje.

Comments are closed !