O czym musimy wiedzieć urządzając garderobę?

szafa z ciuchami
admin
Styczeń 6, 2019
Garderoba w naszych mieszkanie to z reguły osobne wnętrze. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i każdy, kto nawet raz w swoim życiu poznał atuty garderoby, bez wątpienia zawsze będzie jej zwolennikiem. To w głównym stopniu okazja na utrzymanie porządku jeśli chodzi o ubrania. Łatwo je układać, segregować i zachować w odpowiednim stanie.
garderoba
Autor: KOMANDOR
Źródło: KOMANDOR
Zaletą garderoby jest również to, iż pozwala uwolnić inne pomieszczenia w domu od zajmujących dużo miejsca szaf, szafek i wszelkiego rodzaju mebli przeznaczonych na przechowywanie ubrań. Urządzanie garderoby trzeba zacząć od właściwego rozplanowania wnętrza.

Powinna być pojemna, a o tym w dużej mierze przede wszystkim decyduje jej kształt. Długą i wąską garderobę raczej trudno będzie właściwie zaplanować. Najlepiej sprawdzają się garderoby w kształcie kwadratu, gdyż są bardzo pojemne, a oprócz tego najbardziej wygodne. Poza tym w takich właśnie garderobach najłatwiej jest umiejscowić różnego rodzaju szafki oraz półki na ubrania.

Szafa
Autor: KOMANDOR
Źródło: KOMANDOR

Idealne wyposażenie garderoby to następna bardzo istotna kwestia. Na szczęście obecnie mamy niezwykle wiele różnorodnych rozwiązań w tej kwestii. Możemy wybrać spomiędzy różnorodnych koszy i szuflad, stojaków, wieszaków czy uchwytów, za sprawą których znacznie łatwiej będzie nam uporządkować ubrania.

Nie możemy również nie brać pod uwagę odpowiedniego oświetlenia garderoby. Firmy wytwarzające wyposażenie do garderoby, gwarantują nam również odpowiednie oświetlenie sufitowe albo też na ścianę, jakie przeznaczone jest właśnie do wnętrz tego rodzaju. Oświetlenie może włączać się błyskawicznie po otworzeniu drzwi. Oprócz tego jeżeli garderoba będzie służyć nam także jako przebieralnia, należy umieścić w niej również duże lustro, które obejmie całą sylwetkę.

Niezwykle ważną sprawą jest również właściwa wentylacja w garderobie. Jest to jeden z najważniejszych elementów, o jakim nie należy zapomnieć. Niestety niekiedy brak wolnych przewodów wentylacyjnych w pomieszczeniu skutecznie nam to uniemożliwia. Jednym ze sposobów zagwarantowania idealnej wentylacji w garderobie jest kratka w ścianie między garderobą a innym sąsiadującym pomieszczeniem. Temperatura musi być identyczna jak w sypialni. Z tego względu nie możemy wyprowadzać przewodu wentylacyjnego bezpośrednio przez ścianę zewnętrzną.

Comments are closed !