Odpływy liniowe i ich rola we współczesnej łazience – wyjaśnienie tematu

Odpływ w łazience
admin
Sierpień 26, 2018
Zaczynając od początku objaśnijmy czym są odpływy liniowe. To one odciągają wodę z prysznica z poziomu podłogi toalety. Dzięki nim, nie potrzeba kabiny prysznicowej ani brodzika. Odpływy liniowe to sposób dzięki któremu łatwo utrzymać czystość w łazience.

www
Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy zastanawiasz się nad montażem nowej kabiny prysznicowej bez brodzika, bezpośrednio na podłodze, rozważ wszystkie okoliczności i przypilnuj całego toku instalacji. W pomieszczeniach, w których jest mała łazienka odpływy liniowe mają dużą przewagę, dlatego że nie sprawdzają się w nich tradycyjne rozmiary brodzików prysznicowych.

Obecne są w różnych wzorach, które zaznaczą estetykę całej łazienki. Odpowiednim przykładem są innowacyjne odpływy liniowe Chrome, które swym konturem nawiązują do pozostałych elementów konceptu łazienkowego Chrome. Odpływy wykonywane są z tworzywa syntetycznego oraz ze stali nierdzewnej w długości od 30 cm aż do 105 cm.

Niezbitym atutem odwodnienia liniowego jest dodatkowo swoboda wystroju i uniknięcie obowiązku dopasowywania wymiarów kabiny do brodzika. W odróżnieniu do kratki ściekowej lokowanej centralnie, przy której wymagany jest układ kopertowy części ceramicznych posadzki, odwodnienie liniowe instalowane jest na obrzeżu stanowiska prysznicowego. Jest to względne dzięki użyciu płaskich rusztów odpływowych – , które niezależnie od grubości kamiennych płyt albo płytek ceramicznych, kreują jednolitą nawierzchnię z podłogą.

Spektrum dostępnych na polskim rynku modeli rynien odpływowych gwarantuje ciekawe odmiany zabudowy stanowisk prysznicowych. Do schematycznych aranżacji, gdzie ściany i podłoga wyłożone są płytkami ceramicznymi, na ogół wybierane są ruszty odpływowe ze stali szlachetnej – w zależności od upodobań można zastosować rodzaj błyszczący, matowy czy szczotkowany, i także rynny przeznaczone do płytek ceramicznych.

Sprzymierzeńcy bardziej oryginalnych rozwiązań z pewnością ocenią model rynny prysznicowej z substratem piaskowanego, kolorowanego szkła. Łazienka w której dominującym materiałem jest kamień (zobacz także usługi kamieniarskie Lubin) powinna posiadać odpływy liniowe. Dzięki temu całokształt prezentować będzie się niesłychanie elokwentnie i współcześnie.

Comments are closed !