Planujemy ładny pokoik dla dziecka

Pokoje dla maluchów to nadzwyczaj wdzięczny temat. W naszych mieszkaniach aranżujemy pokoje dziecięce częściej niż inne pomieszczenia. Dzieciaczki błyskawicznie rosną, zaś wnętrza wymagają od nowa dostosowania do wieku, rozwoju jak też zamiłowań. Pokoje dziecinne jak też młodzieżowe są najbardziej wielofunkcyjnymi wnętrzami w naszych domach.

pokoik dziecka

Autor: Montecruz Foto
Źródło: http://www.flickr.com

Są biurem oraz sypialnią, miejscem spotkań przyjacielskich i jednocześnie prywatnym, zacisznym zaułkiem. W szczególności w projektach wnętrz dla nastolatek mamy specyficzne wytyczne. Niekiedy są to wnętrza bardziej zwariowane, czasem poważne, romantyczne czy nowomodne, barwne albo stonowane a także wyciszone. Zestawiajmy style, szukajmy tej specyficznej indywidualności, jaka będzie pasowała młodym właścicielkom.

Wybór mebli do projektowanego pokoju należy głównie do rodziców a także dzieci. Możliwe jest także wykonanie indywidualnego projektu łóżeczka dla dzieci z szufladą czy też dostosowanie się do istniejącej częściowej zabudowy przykładowo szafy wnękowej. Jakie wybrać łóżko do sypialni? To zależy czy pokoik zamieszkiwać będzie jedno dziecko czy też rodzeństwo. W wypadku rodzeństwa znakomicie sprawdzą się łóżka dwupiętrowe. Z całą pewnością zajmą one mniej powierzchni niż 2 osobne łóżeczka. Łóżko do sypialni jest świątynią każdego człowieka.

Dla Twego dziecka to miejsce nadzwyczaj istotne, gdyż spędza tam mniej więcej 12 godzin na dobę. Sen dla malucha jest tak samo ważny jak jedzenie – dziecko we śnie rośnie, organizm tworzy nowiusieńkie komórki, mięśnie się wzmacniają, natomiast pozyskana w dzień wiedza systematyzuje się. Stąd należy zagwarantować mu w tym miejscu jak najlepszy komfort. Jaka powinna być pościel dla malucha? Na pewno dobrej jakości. Musi być to pościel bawełniana. Mało tego w przypadku niemowlaków musimy pamiętać, by pościel była antyalergiczna.

pokoik dziecka

Autor: lynn-anne bruns
Źródło: http://www.flickr.com

W pościeli dziecinnej, ale również tej dla dorosłych liczy się przede wszystkim dotyk. Jeśli jest miękka i miła w dotyku, czyli gęsto pleciona, przyjemniej jest się w nią wtulić. Co więcej pościel z dobrej jakości bawełny po wypraniu zachowuje swoje właściwości. Nie wszystkie dzieci entuzjastycznie kładą się do łóżeczka. Czym możesz zwabić go do łóżeczka? Oczywiście ciekawie wyglądającą pościelą.

Comments are closed !