Danina z tytułu nabycia towaru poza Polską

Gdy chcemy kupić coś poza Polską, to raczej nie zastanawiamy się o podatkach związanych z konkretną rzeczą. bardzo często po prostu jesteśmy zadowoleni z tego, że mamy nową rzecz. Jednak, jeżeli jesteśmy przedsiębiorcami to wiemy, że istnieje coś takiego co nazywamy wnt.

Continue reading Danina z tytułu nabycia towaru poza Polską

Jeżeli musisz załatwić jakieś sprawy podatkowe, idź do własnego urzędu skarbowego i wypełnij wskazany wniosek

Urząd skarbowy jest jednym z najistotniejszych organów w kraju. Polacy miewają z tą instytucją do czynienia dość często, bowiem w wyznaczonych terminach muszą złożyć deklarację podatkowe i uiszczać stosowny podatek. Wyjątkowo często spotyka to przedsiębiorców, gdyż kontaktują się ze skarbówką w różnych istotnych sprawach i często starają się o dostępne ulgi. Warto mieć świadomość, z jakich narzędzi i udogodnień możemy skorzystać, załatwiając sprawy w urzędzie skarbowym.

Continue reading Jeżeli musisz załatwić jakieś sprawy podatkowe, idź do własnego urzędu skarbowego i wypełnij wskazany wniosek

Jak dać sobie radę z prawnymi obowiązkami, które od czasu do czasu każdy obywatel jest zmuszony przeprowadzać?

Mimo tego, iż większość ludzi nie posiada własnej działalności gospodarczej i nie zmusza się do opiekowania się jej księgowością, to i tak będąc mieszkańcem naszego państwa, od pewnych dokumentów nie zdołamy uciec.Jednak, dzisiejsze czasy i szybki rozwój technologii niezwykle upraszczają wykonywanie tych operacji i pozwalają na załatwienia większości z nich bez ruszania się z domu.

Continue reading Jak dać sobie radę z prawnymi obowiązkami, które od czasu do czasu każdy obywatel jest zmuszony przeprowadzać?

Jeśli jesteś właścicielem firmy, powinieneś okazywać się świadomy swoich obowiązków i ulg, z których możesz skorzystać. To bardzo istotne!

Działalność gospodarcza w naszym kraju regulowana jest licznymi przepisami prawnymi i podatkowymi, a obowiązkiem przedsiębiorcy jest poznać je i działać wedle ich wytycznych. Odpowiednie przepisy normują tak i sprawę odprowadzania podatków i przeprowadzania różnorodnych odliczeń, jak też dokumentowania dokonywanych transakcji czy wypełniania obowiązków odnośnie zatrudnionych pracowników. Należy znać te przepisy, żeby okazać się pewnym, że postępuje się odpowiednio.

Continue reading Jeśli jesteś właścicielem firmy, powinieneś okazywać się świadomy swoich obowiązków i ulg, z których możesz skorzystać. To bardzo istotne!

Należy wiedzieć jakie deklaracje przesyłać

Posiadanie firmy łączy się z wieloma aspektami

Continue reading Należy wiedzieć jakie deklaracje przesyłać

Coraz bardziej popularne rozliczenie się z podatku dochodowego za pomocą systemu internetowego.

Teraz ludzie wolą załatwić urzędowe sprawy przez Internet, podczas gdy tylko będą mieć taką opcję. Dzięki temu czują, iż nad wszystkim mają kontrolę, a poza tym jest to dla nich komfortowe. Wystarczy sobie zwizualizować kolejki w US a także traktowanie przez urzędników, podczas gdy nadejdzie okres rozliczenia się z podatku, by uświadomić sobie, że dobrze będzie zrobić to za pośrednictwem Internetu. Znacznie bardziej popularne rozliczanie się z podatku dochodowego za pośrednictwem platformy online wynika właśnie z tego, natomiast nie będzie to jedyny wyznacznik.

Continue reading Coraz bardziej popularne rozliczenie się z podatku dochodowego za pomocą systemu internetowego.

Rozliczenie PIT-u w roku dwa tysiące czternaście- co zrobić, aby nie czekać w długich kolejkach?

Obliczenie należnego fiskusowi rocznego podatku to zadanie, które wielu osobom przynosi bardzo dużo kłopotu. Posiadając to na uwadze, postanowiliśmy utworzyć dogodny w zastosowaniu program do rozliczania PIT przez internet 2014.

Continue reading Rozliczenie PIT-u w roku dwa tysiące czternaście- co zrobić, aby nie czekać w długich kolejkach?

Kłopoty z podatkiem

admin
7 kwietnia, 2022
Podatek jest świadczeniem pieniężnym na rzecz państwa o charakterze obowiązkowym, globalnym, bezzwrotnym i bezpłatnym, pobieranym na kanwie wzorów prawnych wytyczających warunki, wysokość, również terminy płatności owych płatności. Finansowy charakter darowizn podatkowych wiąże się z jego wielkością i poborem w placówkach finansowych kraju.

Continue reading Kłopoty z podatkiem

1% na poczet opp – banalny krok do wsparcia

Od 1 stycznia 2004 r. osoby płacące podatek dochodowy od osób fizycznych są w stanie w zaświadczeniu jednorocznym pomniejszyć go o kwotę podarowaną dla instytucji pożytku społecznego, acz nie więcej niż do wielkości 1% . Jest to ogromnie niewyszukany krok do pomocy organizacjom. Kto może tego dokonywać i jakim sposobem?

Continue reading 1% na poczet opp – banalny krok do wsparcia

Biuro rachunkowe – Olsztyn

Trudno prowadzić firmę bez licznych usług mających związek z rachunkowością. Porządne biuro rachunkowe to niewątpliwie w dwudziestym pierwszym wieku fundament każdego sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa – sprzyja ono w wielu pracach, jakie są nieocenione w każdej firmie chociażby w rozliczaniu składek, obsługiwaniu księgi przychodów i rozchodów, rozmaitych dokumentów rachunkowych , a także sporządzenie ryczałtu ewidencjonowanego.

Continue reading Biuro rachunkowe – Olsztyn

Jak właściwie wypełnić obowiązek corocznego rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.

Jednym z najważniejszych obowiązków każdego pracującego będzie złożenie w odpowiednim czasie rozliczenia podatku. Dotyczy to tak naprawdę każdego, kto uzyskał w minionym roku jakiś dochód. Prawodawcy ustanowili czas na dopełnienie tego obowiązku na koniec kwietnia, i przekroczenie tej daty będzie się wiązało z dużymi konsekwencjami.

Continue reading Jak właściwie wypełnić obowiązek corocznego rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.

Nie trzeba sterczeć w długich kolejkach w Urzędzie Skarbowym! Podatek możemy rozliczać przez internet, szybko i komfortowo!

Od rozliczania podatku i sporządzania pitów, nikt się nie wymiga,jest to nasz coroczny obowiązek, który musi się spełnić. Dla wielu ludzi jest to dosyć uciążliwe, gdyż muszą szukać biura rachunkowego albo osoby, która wypełni dla nich deklarację, a potem jeszcze stać w długiej kolejce, aby przedłożyć gotowy druk w Urzędzie Skarbowym. Warto powiedzieć, że nie musi tak się dziać! Wszak pit2015 można wypełnić samodzielnie, a kolejek też można uniknąć, deklarując podatek przez internet.

Continue reading Nie trzeba sterczeć w długich kolejkach w Urzędzie Skarbowym! Podatek możemy rozliczać przez internet, szybko i komfortowo!

Zawieszenie działalności, co powinniśmy wiedzieć

Prowadzenie firmy może przynosić wielkie korzyści, jednak własny biznes to przede wszystkim znaczne obciążenia i wiążące się z nimi ryzyko. Nie oznacza to jednak, że w razie kłopotów firmę trzeba błyskawicznie likwidować. Można od niej odpocząć, co prawnie określane jest jako zawieszenie działalności gospodarczej.

Continue reading Zawieszenie działalności, co powinniśmy wiedzieć

Który z podatków jest najlepszy, gdy wynajmujemy mieszkanie?

admin
12 listopada, 2021
Podatki w naszym kraju są trochę skomplikowane. Można rzec, iż faktycznie płacimy je od czegokolwiek. Także posiadacz mieszkania najmowanego musi opłacać podatek za najem. Ma on jednak prawo wyboru formy opodatkowania, co wpływa na wielkość obciążenia. Jednakże takie prawo mają osoby, które nie posiadają działalności gospodarczej w zakresie najmu.

Continue reading Który z podatków jest najlepszy, gdy wynajmujemy mieszkanie?

Jak dobrze jest rozliczać pit 36? Co musimy o tym wiedzieć? Jakiego rodzaju kwestie są najbardziej istotne?

Przedsiębiorcy, którzy są opodatkowaniu podatkiem od dochodu od osób fizycznych muszą rozliczać się z urzędem skarbowym na zasadach ogólnych, najlepiej wedle progresywnego rodzaju skali podatkowej, albo za pomocą stawki liniowej.

Continue reading Jak dobrze jest rozliczać pit 36? Co musimy o tym wiedzieć? Jakiego rodzaju kwestie są najbardziej istotne?

Vat 7 druk możemy pobrać w urzędzie albo z internetu

admin
9 października, 2021
Gdy powinniśmy przedłożyć w urzędzie jakieś pisma, niesamowicie często zastanawiamy się, gdzie możemy je dostać. Przez to większość osób wprowadza w sieci frazę vat 7 druk posiadając nadzieję, że wyświetlą im się dobre strony z tego rodzaju dokumentami, wypiszą je spokojnie oraz będą mogli wydrukować. Kiedy nie wyszukamy ich na stronie, lub z jakiegoś powodu nie będziemy mogli ich wydrukować, to zawsze możemy się udać do właściwego urzędu, w którym zainkasujemy taki druk, a dodatkowo jeszcze będziemy mogli wyjaśnić wszystkie wątpliwości, jakie będziemy w związku z nim posiadali.

Continue reading Vat 7 druk możemy pobrać w urzędzie albo z internetu

PIT – doroczna mordęga dla przedsiębiorców

Podatek dochodowy od osób fizycznych. Choć każdy, kto zarządza działalnością gospodarczą,
zmuszony jest rokrocznie rozliczać się z urzędem skarbowym, to mało jest takich, którzy nie odczuwajądrobnego skrępowania w momencie wypełniania pit-u.

Continue reading PIT – doroczna mordęga dla przedsiębiorców

Wiadomości o przeróżnych kwestiach formalnych z którymi wszyscy stykają się każdego dnia.

admin
4 sierpnia, 2021
Każdy z Nas ma do załatwienia przeróżne sprawy w urzędach. Niezależnie od tego, czy będzie prowadzić się działalność, albo nie. Wszystko uzależnione jest od tego, na jakim etapie życiowym jesteśmy i co mamy obowiązek wyjaśniać. Wiadomości o różnego rodzaju sprawach formalnych z jakimi obywatele mogą zetknąć się każdego dnia dobrze będzie więc poznać na bieżąco, a przede wszystkim zorientować się, czy w takim zakresie nie dojdzie do jakichś wznowień.

Continue reading Wiadomości o przeróżnych kwestiach formalnych z którymi wszyscy stykają się każdego dnia.

Czy warto ofiarować 1% przy rozliczaniu PIT-u?

admin
11 czerwca, 2021
Spora część z nas dobrze wie, że praca stanowi nasz fundamentalny element codzienności. Uzyskiwanie dochodów z tytułu pracy jest bowiem oczywistą koleją rzeczy, dzięki jakiej uzyskujemy środki na dopełnianie naszych potrzeb. W tej sytuacji powinno się także uświadomić sobie, że żyjemy w kraju, w jakim konieczność kalkulowania naszych dochodów stanowi dla nas wyjątkowo skomplikowany obowiązek, który przychodzi nam doprowadzić do realizacji.

Continue reading Czy warto ofiarować 1% przy rozliczaniu PIT-u?

Księgowość jako główny element składowy rachunkowości i prawidłowego działania firmy.

Księgowość jest podstawowym elementem składowym rachunkowości. Księgowość tworzy część rejestracyjną rachunkowości. Księgowość polega na rejestrowaniu w ujęciu pieniężnym, a niekiedy w ujęciu ilościowym, dobrze udokumentowanych zdarzeń gospodarczych, jakie powodują zmiany w majątku jednostki gospodarującej i źródłach jego pochodzenia. Księgowość to nie tylko uzupełnianie rubryk, kumulowanie i przepisywanie kwot z rachunków i faktur, czyli prosta rejestracja wydarzeń finansowych.

Continue reading Księgowość jako główny element składowy rachunkowości i prawidłowego działania firmy.

Obowiązki każdego podatnika. Vademecum rozliczenia podatkowego.

Początek kolejnego roku to czas ustalenia postanowień noworocznych, dokonywania zmian, snucia planów, organizowania wakacji lub dużych zakupów. Rozpoczęcie kolejnego roku to też czas, kiedy podsumowujemy rok miniony. Jednym z podsumowań, jakie powinniśmy sporządzić koniecznie, jest rozliczenie PIT.

Continue reading Obowiązki każdego podatnika. Vademecum rozliczenia podatkowego.

Bezpłatne aplikacje do wyliczania podatku

Szybki postęp technologiczny powoduje, że nawet rozliczenie podatku stało się nadzwyczaj łatwe, dzięki świetnym programom. Aplikacje są bezpłatne i każdy jest w stanie skorzystać z tego dobrodziejstwa.
Aplikacje są tak sporządzone, że płacący podatek nie musi zastanawiać się jak rozliczyć pit przez internet.

Continue reading Bezpłatne aplikacje do wyliczania podatku

W internecie można załatwić doprawdy wiele, nawet rozliczyć pit. Przekonaj się, w jaki sposób!

Internet zdobywa coraz znaczniejszą popularność, także w naszym kraju. Teraz za pomocą tego przydatnego narzędzia można załatwić dosłownie wszystko! W internecie można dokonywać sprawunków, ogląda się filmy oraz seriale, zawiera znajomości czy czyta o wielu ciekawych rzeczach. Za pomocą internetu można także rozliczyć podatek, co bywa rozwiązaniem bardzo wygodnym oraz oszczędzającym czas.

Continue reading W internecie można załatwić doprawdy wiele, nawet rozliczyć pit. Przekonaj się, w jaki sposób!

Pit numer trzydzieści sześć – a więc, PIT który jest przeznaczony dla działalności typu gospodarczego

Czyim zadaniem na 2017 roczek jest wypełnienie PIT-u o numerku 36? Ile wynosi dla tych konkretnych osób skala podatkowa? Jaka osoba nie bywa zobligowany do uzupełnienia akurat tego konkretnego PIT-u, pomimo szefowania działalności gospodarczej? To wszystko i jeszcze bardziej dużo bez najbardziej małego problemiku znajdziesz w środku naszego nowiutkiego – świeżutkiego napisanego – felietoniku!

Continue reading Pit numer trzydzieści sześć – a więc, PIT który jest przeznaczony dla działalności typu gospodarczego

Najpopularniejszy formularz do rozliczenia

admin
7 października, 2020
Dokonując obowiązkowych rozliczeń z urzędem skarbowym z przychodów osiągniętych w poprzednim roku podatkowym największa liczba podatników korzysta z najbardziej powszechnego formularza.
O których drukach mowa? To jasne, że chodzi w tym przypadku o druki pit 37. To formularze, na których rozliczenia dokonują wszyscy Ci, osiągnęli przychody z bardzo różnych źródeł.

Continue reading Najpopularniejszy formularz do rozliczenia

Znaczenie przekazywania jednego procenta na różne organizacje.

W okresie, kiedy kończy się rok podatkowy duża liczba organizacji pożytku publicznego stara się zaskarbić sobie osoby, jakie rozliczają się za przychody pozyskane w danym roku, by w swoim picie właśnie ich numer wpisali, jako organizacja, która uzyska jeden procent jego podatku. Tymczasem nie należy zanadto szybko podejmować danej decyzji, ponieważ ostatnio nadzwyczaj wiele słyszy się o próbach wyłudzenia pieniędzy od nieświadomych osób.

Continue reading Znaczenie przekazywania jednego procenta na różne organizacje.

Okres rozliczeń skarbowych wzmaga aktywność różnych stowarzyszeń i instytucji

Nie da się ukryć, że razem z przyjściem nowego roku pojawiający się temat podatków asystuje nam wyjątkowo długo. Odpowiednie złożenie zeznania rocznego jest bardzo ważne, a sporo osób nadal ma z tym trudności. Na szczęście uruchomiono ogromnie dużo dobrych wyjść, dzięki którym tworzenie formularza PIT jest zdecydowanie przyjemniejsze.

Continue reading Okres rozliczeń skarbowych wzmaga aktywność różnych stowarzyszeń i instytucji

Znajomość prawa podstawową rzeczą przy zakładaniu firmy

Osoby, które planują założyć własna firmę zobowiązani są do zapoznania się z przepisami prawnymi koniecznymi na terenie Polski, które należy wypełnić. Obowiązkowo trzeba poznać pewne aspekty prawa podatkowego, co pozwoli uchronić się przed zbędnymi skutkami.

Continue reading Znajomość prawa podstawową rzeczą przy zakładaniu firmy

Oprogramowanie do fakturowania – znakomity program dla mikroprzedsiębiorców

admin
25 kwietnia, 2020
Dla większości osób mających zamiar rozpocząć prowadzenie własnej firmy, opanowanie księgowości może być sporym problemem. Sporządzanie deklaracji ZUS, prowadzenie podatku VAT, faktury, bilanse, rozliczenia z bankami…. Przerażony masą obowiązków zaczyna zastanawiać się nad zatrudnieniem prywatnej księgowej. To dobry wybór, gdyż zaufana osoba zajmie się wszelkimi formalnościami i przeprowadzi przedsiębiorcę przez meandry przepisów.

Continue reading Oprogramowanie do fakturowania – znakomity program dla mikroprzedsiębiorców

Obmyślasz już rozliczanie podatku za 2015 rok? Nie zapominaj, że masz szansę uczynić to za pomocą internetu, znajdź tylko właściwy program

Rozliczenie się ze skarbówką okazuje się obowiązkiem spoczywającym na każdym człowieku, który został zatrudniony i pobiera z tego miejsca dochody. Razem z rozpoczęciem 2016 roku podatnicy będą zobligowani do przedstawienia formularza PIT za rok 2015. Obecnie rozliczenie PIT stało się naprawdę proste i komfortowe, ponieważ wszystko można przeprowadzić za pośrednictwem internetu.

Continue reading Obmyślasz już rozliczanie podatku za 2015 rok? Nie zapominaj, że masz szansę uczynić to za pomocą internetu, znajdź tylko właściwy program

Jak jesteśmy w stanie wykorzystać ulepszenie środka w firmie? Jak zrobić, by na tym zyskać?

Prowadząc firmę przedsiębiorcy muszą korzystać z różnorodnych składników, jakie mają odniesienie do majątku trwałego. Budynki czy maszyny w czasie ich normalnej eksploatacji po prostu ulegają zużyciu, więc co określony czas wymagają remontów i napraw. Jest to konieczne, by zachowały całkowitą sprawność przez jak najdłuższy okres.

Continue reading Jak jesteśmy w stanie wykorzystać ulepszenie środka w firmie? Jak zrobić, by na tym zyskać?

Jak dobrze odliczyć ulgę na Net, prowadząc sklep internetowy i czy wskazane jest zdecydować się na leasing wozu

Biznes prowadzony w Internecie wzbudza aktualnie coraz większe zaciekawienie. Wiele ludzi korzysta z Netu, zaś zakupy przez Internet z dnia na dzień staję się coraz bardziej słynne.

Continue reading Jak dobrze odliczyć ulgę na Net, prowadząc sklep internetowy i czy wskazane jest zdecydować się na leasing wozu