Poddasze za bardzo się nagrzewa, aż nieprzyjemnie tam przebywać? Zobacz jak jesteś w stanie to zmienić

poddasze
admin
Lipiec 4, 2018
Co można wymyślić, żeby poddasze za mocno się nie nagrzało? Dobrym sposobem na to będzie zamontowanie do okna dachowego w rolety lub żaluzje. Te drugie zmniejszą dopływ promieni słonecznych, zaś rolety do okien dachowych kompletnie odetną dopływ światła.

Jakie istnieją rodzaje osłon na okno dachowe? Zobacz pod tym adresem. Najbardziej znane są rolety tradycyjne, które są wykonane z impregnowanego poliestru. Cechują się sporą wytrzymałością, co znaczy, że nie drą się, nie przecierają, w dość prosty sposób zmywają się z nich powstałe zabrudzenia. Tkanina jest izolowana na wałku ze sprężyną, która jest ukryta w wykonanej z aluminium listwie w górnej części okna. Roleta przemieszcza się po umieszczonych po bokach prowadnicach, one dają możliwość zatrzymanie jej w dowolnej pozycji. Rozłożona na okno (http://www.alglas.pl/) rozprasza oraz niweluje promienie słońca, zapewnia przyjemne zacienienie wnętrza. Rolety zaciemniające także produkuje się z poliestru.

rolety dachowe
Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Jedną ich część pokrywa się srebrną albo białą substancją, która odbija słońce i promieniowanie cieplne. Przez to nawet jaśniejsza roleta (ważny link) daje całkowite przyciemnienie pomieszczenia. Takie rolety przemieszczają się w umiejscowionych po bokach ramach, zapewnia to ich szczelne przyleganie do ramy okiennej, przy tym redukuje możliwość przechodzenia promieni słonecznych, a jednocześnie pozwala na zatrzymanie rolet w dowolnym miejscu. Innym rodzajem są plisy, czyli rolety plisowane. W odróżnieniu od standardowych i zaciemniających pozwalają zakryć dowolny fragment okna w dachu – od dołu, jak również z góry. Posiadają bardziej wąskie listwy oraz szyny, nie posiadają kasety, do której chowane są zwinięte rolety.

Dzięki temu wydają się bardziej lekkie. Są jednocześnie bardziej dekoracyjne. Półprzezroczysta tkanina z poliestru doskonale rozprasza oraz łagodzi światło. Plisy są trwałe, nawet po wielu latach użytkowania nie rozprostowują się. Na koniec żaluzje. Ich największą zaletą jest kontrolowanie kierunku przechodzenia i siły promieniowania słonecznego. Wąskie listki, które składają się na taką żaluzje mogą być przewracane o 180 stopni, i to pod różnym kątem. Listki są obustronnie pokryte aluminium, więc są odporne na wilgoć.

Comments are closed !