Pomysły na interesujące zaaranżowanie wnętrza swojego mieszkania, zalety szaf z przesuwnymi drzwiami.

Wyposażenie wnętrza domu w taki sposób, żeby wszystko było wygodne, funkcjonalne, i co najważniejsze prezentowało się odpowiednio, wcale nie należy do łatwych rzeczy. Każda rodzina przez lata gromadzi mnóstwo różnych rzeczy, jakie gdzieś trzeba pochować, a na to będą potrzebne jakieś szafki, komody albo półki.

szafa w pokoju dziecka

Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Bardzo ciekawym rozwiązaniem takich problemów są szafy przesuwne, które da się postawić w przedpokoju czy którymś z pokoi, a ilość miejsca w nich jest ogromna. Niekiedy takimi szafami zabudowuje się różne wnęki, na pewno lepiej będą się tam sprawdzać niż jakieś stojące czy wiszące szafki. Ich konstrukcja jest bardzo prosta, a może dać naprawdę olbrzymie aranżacyjne możliwości. Podstawowym elementem takich szaf są prowadnice, przeważnie dolna i górna, na nich właśnie drzwi się przesuwają. Jeżeli szafa ma być wkomponowana we wnękę, to układ prowadnic będzie od ściany do ściany, jeśli jakiś bok miałby stać luźno, to robi się go z typowej meblowej płyty i dobrze przymocowuje do podłogi i sufitu.

Dla wielu ludzi najistotniejszą częścią szaf są drzwi, a to z tego powodu, że to one właśnie wszyscy widzą. Z tego też powodu producenci wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom, pozwalając na naprawdę spore możliwości na aranżację. Na drzwi wykorzystuje się typowe stolarskie płyty, których na rynku jest bardzo duża dostępność (sprawdź koniecznie). Połączyć je można ze szkłem, dzięki czemu bez żadnego problemu da się wykonać szafę z paroma skrzydłami mającymi lustra. Duży wybór jest także okuć i maskownic do prowadnic, dostępne są one w paru różnych wzorach i kolorach, więc bez żadnego problemu każdy coś ciekawego dla siebie dobierze.

szafa w przedpokoju

Autor: www.indeco.pl
Źródło: www.indeco.pl
Tak więc jeżeli ktoś zdecyduje się na takie rozwiązanie, to powinien zacząć szukać jakiegoś zakładu stolarskiego wykonującego szafy na wymiar Wrocław. Niezwykle istotny jest pomiar, właśnie wtedy powinno się podać wszystkie sugestie i oczekiwania, które się ma wobec tego mebla. Samo zrobienie szafy zajmuje przeciętnie tydzień lub dwa, za to z montażem bez problemów sprawna firma da sobie radę w ciągu jednego popołudnia.

Comments are closed !