Poszukujesz mebli do ogrodu? Poznanie typów tworzyw pomoże ci w wyborze

nowoczesne mieszkanie z widokiem na góry
admin
Luty 5, 2018
Bez kategorii
Szukanie mebli ogrodowych może zająć dużo czasu, więc warto jest choć trochę ułatwić sobie podejmowanie decyzji. Świetną metodą na zorientowanie się w zagadnieniu jest zaznajomienie się z podstawowymi rodzajami materiałów, z jakich mogą być zrobione meble ogrodowe. To idealne rozwiązanie i z pewnością wielokrotnie najpierw szczegółowiej przyglądałeś się konkretnym kategoriom mebli, gdy na przykład kupowałeś tapczany i dopiero później jechałeś na zakupy.

Jadalnia
Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Do najbardziej popularnych mebli zaliczają się meble z drewna, jakie fantastycznie spiszą się przy każdej aranżacji ogrodu. Zazwyczaj wykorzystywane jest drewno krajowe, jednakże coraz chętniej wybierane są także gatunki egzotyczne. Stoliki, krzesełka lub leżaki wyprodukowane z drewna mogą cieszyć się niebywale długą trwałością, jeżeli tylko właściwie je zabezpieczymy, to znaczy polakierujemy albo pomalujemy specjalną farbą – stolik rtv. Takie działania dobrze jest powtórzyć raz na kilka lat, ponieważ lakier może odprysnąć. Na początek usuwamy poprzednią warstwę, następnie nakładamy nową. Jeśli interesują cię oryginalne meble ogrodowe, technorattan to drugi rodzaj materiału, który dobrze jest mieć na własnej liście. Można z niego uzyskać osobliwe kształty mebli, jakie do tego są bardzo wytrzymałe, tak samo na mechaniczne uszkodzenia, jak też nie za każdym razem przyjazne warunki pogodowe, np. deszcz czy silne słońce. Ciekawym tworzywem jest również metal bądź żeliwo, z jakich może być również zrobiony stolik RTV. Jego bezapelacyjnym walorem jest niska cena, wadą zaś duży ciężar, co może być znaczącą przeszkodą dla osób lubujących się w częstszych zmianach aranżacji. Oprócz tego dobrze jest zwrócić uwagę na lekką, aczkolwiek niezbyt trwałą wiklinę czy bambus oraz plastik, wbrew pozorom charakteryzujący się świetną jakością. By je oczyścić, wystarczy woda. Z łatwością można też schować takie meble do garażu czy piwnicy, gdy pogoda zrobi się kiepska. Ostatnio powszechnym tworzywem jest także pleksi, przyjmujący atrakcyjne formy, wytrzymały na działanie szkodliwych warunków oraz podobnie prosty w czyszczeniu co plastik.

nowoczesny design skandynawskiego mieszkania
Autor: Jess Pac
Źródło: http://www.flickr.com
Bez znaczenia od tego czy będą ci konieczne meble ogrodowe czy może meble kuchenne IKEA, na początku zadaj sobie pytanie, jakie masz potrzeby. Później dostosuj typ materiału do swoich wymagań, a z pewnością nie będziesz żałować wyborów, lecz będziesz cieszyć się przepięknym ogrodem – kliknij by zobaczyć więcej.

Comments are closed !