Obowiązek wydania zaświadczenia na każdą prośbę pracownika

Powinnością Pracodawcy jest wypisanie zaświadczenia na każdą prośbę pracownika. Nie istnieje ograniczenie liczby zaświadczeń, które pracownik jest w stanie uzyskać w trakcie roku, w związku z czym może o nie wnioskować kiedykolwiek, gdy tego potrzebuje.

Continue reading Obowiązek wydania zaświadczenia na każdą prośbę pracownika

W jaki sposób znaleźć pracę? Nieco skutecznych rad

Powiada się, że dyplom uczelni wyższej jak też miano magistra otworzą nam drzwi do przecudownej przyszłości. To nie jest prawda. Sfinalizowanie studiów może, ale wcale nie musi zagwarantować nam wymarzonej pracy.
Stopa bezrobocia pośród młodych z roku na rok maleje, jednakże czasami chlebodawcy są wyjątkowo niechętni do przyjmowania niewykwalifikowanych pracowników, stawiając tym samym na bardziej obeznanych.

Continue reading W jaki sposób znaleźć pracę? Nieco skutecznych rad

Gdy potrzebujemy dobrze przygotować się do profesji, powinniśmy wybrać sięna początek na szkolenie z BHP

Na obecną chwilę prawdopodobnie każdy człowiek, który w tym momencie pracuje albo kiedykolwiek w życiu pracował, spotkał się zagadnieniem nazwanym jako bezpieczeństwo i higiena pracy. Jest to najprawdopodobniej jeden z najbardziej fundamentalnych przedmiotów, dotykanych w trakcie zapoczątkowywania kolejnej roboty.

Continue reading Gdy potrzebujemy dobrze przygotować się do profesji, powinniśmy wybrać sięna początek na szkolenie z BHP

W jaki sposób studenci i uczniowie mogą poszukiwać swojego wakacyjnego zajęcia.

Okres wakacji] dla niejednego młodego człowieka nie tylko będzie czasem zabawy i odpoczynku od szkoły, ale także doskonałą okazją aby dorobić do kieszonkowego. Dorywczo pracować można już mając kilkanaście lat, choć młodociane osoby są zatrudniane na nieco innych zasadach, niż osoby dorosłe. Z reguły uczniowie i studenci pracują w elastycznym czasie, wynika to z tego, że muszą w jakiś sposób pogodzić naukę z pracą.

Continue reading W jaki sposób studenci i uczniowie mogą poszukiwać swojego wakacyjnego zajęcia.

Kiedy pracownik może złożyć wniosek o urlop bezpłatny?

W każdej chwili pracobiorca ma prawo wypełnić wniosek o tenże urlop. Jednak to od postanowienia szefa zależy, czy go otrzyma .
Bezpłatny urlop, o jaki zatrudniony może poprosić pracodawcę składając wniosek o urlop bezpłatny, umożliwia przerwanie realizowania pracy dla chlebodawcy bez zerwania umowy o pracę.

Continue reading Kiedy pracownik może złożyć wniosek o urlop bezpłatny?

Poszukiwania pracy – jak je prowadzić, aby dostać najbardziej satysfakcjonującą posadę i jakimi kryteriami należy się przede wszystkim kierować?

Praca to jeden z najważniejszych elementów ludzkiego życia, zwłaszcza dzisiaj, kiedy bardzo duży nacisk jest kładziony na osiąganie kolejnych szczebli kariery, dzięki którym posiada się społeczny prestiż oraz konkurencyjne wynagrodzenie. Jednak, Polska nadal boryka się z dużym problemem bezrobocia i nawet osoby, które posiadają doskonałe wykształcenie mają trudności z otrzymaniem posady.

Continue reading Poszukiwania pracy – jak je prowadzić, aby dostać najbardziej satysfakcjonującą posadę i jakimi kryteriami należy się przede wszystkim kierować?

Dlaczego opłaca się rozliczyć podatek wcześnie? Co dzięki temu zyskujemy? Kiedy możemy już zacząć rozliczać taki podatek?

Istnieje tego typu rzecz, o jakiej trzeba pamiętać w większym stopniu niż o wielu innych sprawach. Zapominalscy bowiem powinny liczyć się z dużymi nieprzyjemnościami.

Continue reading Dlaczego opłaca się rozliczyć podatek wcześnie? Co dzięki temu zyskujemy? Kiedy możemy już zacząć rozliczać taki podatek?

Jakie błędy zdarza się popełniać w deklaracji PIT?

Nikt nie jest nieomylny, jednak czasem jest tak, że ewentualne pomyłki mogą nas sporo kosztować. Na pewno lepiej nie popełniać błędów przy wypełnianiu deklaracji podatkowej, ale jak to zrobić? Warto poznać, jakie są najczęściej popełniane błędy przy składaniu dokumentu PIT.
Częstym błędem są pomyłki w numerze NIP.

Continue reading Jakie błędy zdarza się popełniać w deklaracji PIT?

Urlop na wychowanie dziecka jako przerwa w zatrudnieniu

Urlop na wychowanie dziecka to przerwa w pracy w celu piastowania własnej pieczy nad potomkiem, po tym, gdy opiekunowie zużyją urlop macierzyński i urlop rodzicielski.

Continue reading Urlop na wychowanie dziecka jako przerwa w zatrudnieniu

Obowiązki chlebodawcy wobec pracownika

Obowiązki chlebodawcy względem zatrudnionego możemy podzielić na ogólne i szczegółowe. Wszystkie zobowiązania wynikają z regulacji prawa pracy albo rozporządzeń szczegółowych.

Continue reading Obowiązki chlebodawcy wobec pracownika

Aktualizowanie danych związanych z prowadzeniem firmy

admin
10 października, 2020
Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą, która podlega opodatkowaniu dotyczącym podatku od towarów i usług to musimy wypełnić deklarację VAT – R. Jest to zgłoszenie rejestracyjne, które pozwala na odliczenie naliczonego podatku VAT. Taką zgłoszenie musimy zdać w Urzędzie Skarbowym lub możemy skorzystać z vat r interaktywny. Dzięki Internetowi możemy rzeczywiście sporo ogarnąć w kwestii działalności firmy, którą prowadzimy. W sieci odszukamy też wiadomości jak krok po kroku uzupełnić tego rodzaju zgłoszenie, więc nie będzie z tym żadnych większych problemów.

Continue reading Aktualizowanie danych związanych z prowadzeniem firmy

PIT-y, podatki, jak się z tego rozliczyć?

admin
7 października, 2020
czas, w którym zaczynamy myśleć o corocznym rozliczeniu się z przychodów osiągniętych w poprzednim roku podatkowym już się zaczął.
Niektórzy z nas otrzymali już stosowny dokument od swojego Pracodawcy, inni wciąż jeszcze czekają, ale wszyscy zaczynają już powoli zastanawiać się nad sposobem rozliczenia z urzędem.

Continue reading PIT-y, podatki, jak się z tego rozliczyć?

Ciekawe oferty pracy w Rudzie Śląskiej oraz Ostrowcu Świętokrzyskim – gdzie ich szukać?

Jeżeli poszukujesz pracy w Rudzie Śląskiej czy Ostrowcu Świętokrzyskim to bez wątpienia ogromnie pożytecznym narzędziem, jakie pomoże Ci w szybkim znalezieniu interesujących ofert pracy jest Sieć.

Continue reading Ciekawe oferty pracy w Rudzie Śląskiej oraz Ostrowcu Świętokrzyskim – gdzie ich szukać?