Prysznic czy wanna – odwieczne dylematy osób projektujących i urządzających łazienkę o małej powierzchni.

Łazienka jest jednym z najistotniejszych pomieszczeń we wszystkich domach, z tego też powodu warto w czasie jej projektowania zadbać o to, żeby była odpowiednio funkcjonalna i wygodna. Rzecz jasna bardzo dobrze by było, jeśli nasza łazienka będzie miała na tyle dużą powierzchnię, żeby bez żadnego kompromisu da się pomieścić w niej wszystko, co potrzeba. Lecz takie szczęście ma niezbyt duża ilość ludzi, wszyscy pozostali w ten czy inny sposób będą ograniczeni dostępnym miejscem.

Parawan nawannowy Standard 3

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform

Dotyczy to szczególnie mieszkających w blokach wielorodzinnych, bo w nich niestety te pomieszczenia zbyt duże nie są. Dlatego też w wielu przypadkach konieczny musi być kompromis i wybór pomiędzy prysznicem a wanną.

Jeżeli tego rodzaju tematyka jest dla Ciebie niebagatelna, to koniecznie zerknij na serwis, który bez wątpienia także przyciągnie Twoją uwagę.

O tym, co jest lepsze i bardziej praktyczne, dyskutowano już wiele razy i tak naprawdę każdy samodzielnie powinien sobie odpowiedzieć na to pytanie, co bardziej mu będzie odpowiadało. I wanna i prysznic (szafka z umywalką) (dyskusja) będą mieć swoje zalety i wady, i przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wszystko bardzo dobrze przemyśleć, bo późniejsza zmiana będzie kłopotliwa i niestety sporo kosztująca.

Wiele osób twierdzi, że wanna będzie się lepiej sprawdzać, w szczególności w mieszkaniach, w jakich mieszkają mniejsze dzieci. Ostatnio coraz bardziej popularne zaczyna być jednak rozwiązanie, które pozwala na to, żeby zachowując funkcjonalność jaką niesie wanna cieszyć się z możliwości, które może zaproponować prysznic (artykuł). Na brzegu wanny można bowiem zamontować odpowiedni parawan nawannowy, pełniący dokładnie taką samą funkcję, jak kabina prysznicowa, czyli chroni łazienkę przed zalaniem.

Parawany nawannowe zyskują na popularności, do tego stopnia że większość firm produkujących wanny zaczęła oferować wersje dedykowane do konkretnych modeli wanien. Montaż takiego parawanu nie jest trudny, wystarczy przykręcić go z jednej strony do ściany, a dolną krawędź przykleić do górnej części wanny. Parawan nawannowy da się w prosty sposób złożyć, i wtedy wanna będzie mogła służyć w taki sposób, do jakiego została zaprojektowana – jest to kolejna niezwykle ważna zaleta parawanów nawannowych, dzięki czemu są one tak bardzo popularne.

Comments are closed !