Obsługa księgowa: parę faktów, które mogą okazać się niezbędne

admin
Listopad 25, 2021
Każde przedsiębiorstwo musi prowadzić księgowość, czyli spraw powiązanych z finansamifirmy. W zależności od wielkości działalności gospodarczej warto się tym zajmować profesjonalny dział, czyli księgowość, warto też zająć się tym sami. Najczęściej mimo wszystko przedsiębiorcy korzystają z usług biur rachunkowych.

Continue reading Obsługa księgowa: parę faktów, które mogą okazać się niezbędne

Kiedy może wystąpić niedopłata podatku?

Początek roku to czas kiedy powinniśmy zabrać się za rozliczenie podatku. Spełniając swój obowiązek złożenia zeznania PIT często liczymy na otrzymanie zwrotu napłaconego podatku, który zasili na przykład budżet na wakacje. Jednakże niekiedy możemy się rozczarować i zamiast otrzymać zwrot będziemy musieli jeszcze dopłacić.

Continue reading Kiedy może wystąpić niedopłata podatku?

Który z podatków jest najlepszy, gdy wynajmujemy mieszkanie?

admin
Listopad 12, 2021
Podatki w naszym kraju są trochę skomplikowane. Można rzec, iż faktycznie płacimy je od czegokolwiek. Także posiadacz mieszkania najmowanego musi opłacać podatek za najem. Ma on jednak prawo wyboru formy opodatkowania, co wpływa na wielkość obciążenia. Jednakże takie prawo mają osoby, które nie posiadają działalności gospodarczej w zakresie najmu.

Continue reading Który z podatków jest najlepszy, gdy wynajmujemy mieszkanie?

Jakim sposobem zminimalizować koszty pieniężne w naszej firmie?

admin
Październik 21, 2021
Nie da się ukryć faktu, że zarabianie jest naszą zasadniczą czynnością w trakcie życia. Obowiązek pracy jest w pewnej mierze nałożony na nas od dawna, tym samym też każdy z nas wyszukuje zajęcia, jakie będzie mu w stanie zastrzec duże dochody pieniężne, ale i jednocześnie satysfakcję płynącą ze swojego działania.

Continue reading Jakim sposobem zminimalizować koszty pieniężne w naszej firmie?

Większość podatników wciąż wypełnia PIT 37

PIT 37 wciąż jest najpopularniejszym formularzem wypełnianym przez podatników. Do jego złożenia zobowiązani są ci, którzy pracują na etat, biorą rozmaITe zlecenia oraz emeryci i renciści. W tej deklaracji rozliczamy przychody osiągnięte za pośrednictwem płatnika. Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą, nie wypełniamy tego zeznania.

Continue reading Większość podatników wciąż wypełnia PIT 37