Rozliczasz swój PIT osobiście? Jeżeli nie wiesz, jak konkretnie to robić, skorzystaj z pomocy profesjonalisty!

pit 38
Wiele ludzi rozlicza swoje zeznania podatkowe samodzielnie. Już niedługo zbliży się czas, gdy trzeba będzie rozliczyć swoje zeznania podatkowe za rok 2016. Czy zdecydujesz się na wypełnienie PIT-a osobiście czy też raczej będziesz wolał korzystać z pomocy fachowca w tym zakresie? Jeżeli wiesz, czy przykładowo jest PIT 38 i jakie konkretnie ulgi Ci przysługują, wówczas z pewnością możesz pokusić się o wypełnienie PIT-a osobiście.

pit 38
Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednak nie za bardzo orientujesz się w różnego rodzaju zawiłościach podatkowych lub pracujesz na parę różnych umów równocześnie i nie za bardzo wiesz, czy lepiej dla Ciebie rozliczać się z małżonkiem czy samodzielnie, wtedy bez wątpliwości możesz skorzystać z pomocy specjalisty.
Rozliczenie PIT-a samodzielnie
Rozliczanie PIT-a samodzielnie to zdecydowanie nie lada wyzwanie, jeśli jednak uda Ci się to wykonać, wtedy bez wątpienia będziesz z siebie niezwykle dumny. W internecie aktualnie znajduje się wiele wszelkiego rodzaju poradników z dokładnymi wskazówkami, w jaki dokładnie sposób rozliczyć swój PIT. Jeżeli będziesz kierować się tymi wskazówkami przekazanymi przez specjalistów, wtedy niewątpliwie bez żadnych problemów uda Ci się wysłać deklarację do urzędu skarbowego. Na dodatek Ministerstwo Finansów ostatnio uruchomiło specjalny portal podatnika, na którym możesz znaleźć wszystkie niezbędne wiadomości na temat rozliczania PIT-a oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez podatników pytania. Jeżeli masz jakieś wątpliwości co do swojego rozliczenia, z pewnością właśnie tam będziesz mógł odnaleźć odpowiedź na męczące Cię problemy. Jeżeli się tak nie stanie, wówczas możesz zatelefonować do dyżurujących na specjalnej infolinii ludzi, którzy są w dziedzinie podatków fachowcami i z pewnością odpowiedzą jasno na wszystkie Twoje pytania – świetny portal podatnika.
portal podatnika
Autor: Kelly Sikkema
Źródło: http://www.flickr.com
Przekazanie PIT-a do rozliczenia specjaliście
Jeżeli masz do rozliczenia bardziej skomplikowany PIT – bowiem na przykład prowadzisz własną działalność gospodarczą lub pracujesz równocześnie na paru różnie skonstruowanych umowach, wtedy z pewnością znacznie lepszym pomysłem będzie przekazanie wykonania rozliczenia specjaliście. Oczywiście będziesz musieć mu nieco zapłacić, jednakże nie są to aż tak duże pieniądze aby trzeba było na tym konkretnie oszczędzać – szczególnie, iż jest to wydatek, który ponosisz wyłącznie raz w roku, co zdecydowanie nie jest bez znaczenia – .

Jeśli nawet kilkaset złotych miałoby być ceną za święty spokój oraz brak kłopotów z urzędem skarbowym, oczywiście trzeba taka cenę zapłacić. Jeśli więc masz jakiekolwiek wątpliwości, jak dokładnie rozliczać swój PIT 38 czy też jakie dokładnie ulgi Ci przysługują w danym roku, wówczas z pewnością powinieneś zgłosić się do fachowca, który ustali to za Ciebie.

Comments are closed !