Spójne wnętrza

Meble do salonu HF Helvetia Furniture
admin
Styczeń 14, 2019
Zamawiając meble do salonu najlepiej brać pod uwagę ogólną aranżację panującą w pozostałych pomieszczeniach. Naturalnie, może być tak, że każde pomieszczenie będzie miało inną kolorystykę i meble, tak żeby wyróżniać się spośród pozostałych pomieszczeń, aczkolwiek warto zadbać o to, by w mieszkaniu panowała harmonią, a zapewnimy ją sobie przez zastosowanie podobnych elementów w każdym pomieszczeniu. Tym sposobem mieszkanie będzie sprawiało wrażenie całości i właśnie tak powinno wyglądać.

ławy ze szkła
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Elementami wspólnymi mogą być dodatki wykonane z tego samego tworzywa. Przykładem może być chociażby szkło. Szkło wygląda dosyć elegancko, a jednocześnie nadaje wyrazu wnętrzom. W salonie na pewno warto zamontować duże lustro, które powinno być ozdobne zwłaszcza, gdy ma być główną dekoracją głównej ściany. Możemy je zawiesić nad kominkiem i wówczas główna ściana (zobacz galeriaoswietlenia.pl) w salonie będzie wyglądać na pewno okazale – . Warto także kupić szklane regały oraz ławy szklane.

Regał do salonu nie powinien być przepełniony rozmaitymi ozdobami, gdyż tego rodzaju rozwiązanie nie pasuje do nowoczesnych salonów. Powinniśmy zadbać dosłownie o kilka gadżetów, które będą wyglądać zza szklanych szyb regału. Ewentualnie można wystawić porcelanową piękną zastawę, jeżeli chcemy aby salon posiadał bardziej klasyczny wygląd. Ławy szklane mają natomiast to do siebie, że nie przytłaczają pomieszczenia, zatem powinno się o nich pomyśleć między innymi jeżeli posiadamy salon o małych rozmiarach.

zestaw mebli do salonu
Autor: HF Helvetia Furniture
Źródło: HF Helvetia Furniture
Szklane dodatki warto uwzględnić również w innych pomieszczeniach – w jadalni doskonale będzie wyglądać ściana z fototapetą zakryta szklaną płytą, do sypialni najlepiej zaopatrzyć się w szklane lampy dekoracyjne albo świeczniki, w holu możemy poustawiać szklane wazony, a w łazience zamontować wannę z oszkloną ścianą główną przez którą widoczna jest woda (jonizatory wody) co daje bardzo atrakcyjny efekt.

Oczywiście szkło to jedynie przykład materiału, mającego zastosowanie w domu. Możemy wykorzystać także inne materiały, jak drewno, czy stal, chodzi przede wszystkim o to aby zachować jedność stylistyczną w mieszkaniu, a to zapewnimy sobie poprzez dodatki zrobione z tego samego materiału i znajdujące się w każdym pomieszczeniu –

Comments are closed !