Sporo aplikacji, które w dogodny sposób zezwalają na rozliczenie ze skarbówką przez internet.

obliczanie podatków
Jak co roku przychodzi okres rocznych rozliczeń z US. Jest mnóstwo programów, jakie w dogodny sposób zezwalają na rozrachunek ze skarbówką przez internet. Dzięki oprogramowaniom krok po kroku płacący podatki odpowiednio zrealizuje deklarację, a potem od razu przekaże go i odbierze potwierdzenie.

Oprogramowania są
kobieta licząca podatki online
Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com

tak sporządzone, że same obliczają podatek należny, sumę do zwrotu, bądź podatek do uiszczenia. Jedyne co musi zrobić płacący podatki to w prawidłowy sposób zapełnić poszczególne części. Aplikacje zezwalają na potrącenie wszelkich ulg, bądź darowizn. Co ważne, za pomocą aplikacji w szybki i prosty sposób mogą się rozliczyć także osoby prowadzące swoją działalność gospodarczą.Po przekazaniu PIT online (więcej: pit online) pobieramy UPO, ponieważ jest to dowód na to, że bez problemu oddaliśmy zeznanie. Dokument ten wraz z deklaracją trzeba trzymać przez 5 lat.Mnóstwo osób wyliczających się za pomocą owego blankietu korzysta też z pośrednictwa chlebodawcy, lub ZUS-u. Ma to miejsce wtedy, gdy podatnik nie zdobył w roku podatkowym ponadplanowych przychodów i nie ma możliwości korzystać z ulg podatkowych.

dokumenty
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Program pit 2015 zezwala na odliczenie kosztów na cele rehabilitacyjne. Zniżka ta przysługuje osobie, która ma orzeczenie o niepełnosprawności, bądź posiada na utrzymaniu taką osobę.

Możliwe jest rozliczenie przez internet deklaracji PIT wspólne z mężem. Takiego e PITa podpisać może jeden małżonek, który wypełnia deklarację. Współmałżonek składający PIT działa wówczas nie tylko w swoim imieniu, lecz również w imieniu drugiego małżonka.
Jakakolwiek e-deklaracja powinien zawierać sprawdzony podpis elektroniczny. W związku z upraszczaniem składania podatnikom rocznych deklaracji skarbowych zezwolono na przesyłanie deklaracji sygnowanych danymi autoryzującymi drogą elektroniczną.
Danymi uwierzytelniającymi podpisać można zarówno deklaracje roczne, jak i korektę zeznania rocznego. Drogą elektroniczną można również dostarczyć poprawkę deklaracji sprzed paru lat. Realne jest również złożenie poprawki e-PITów drogą standardową, lub modyfikowanie druków podatkowych składanych w formie tradycyjnej poprzez złożenie poprawki w formie e-deklaracji.

Comments are closed !