Świetne sposoby na zaprojektowanie sypialni

Eleganckie narzuty
admin
Grudzień 28, 2018
Aby mieć zdrowie i powodzenie, trzeba robić właściwe rzeczy w odpowiednim miejscu i stosownym czasie – to stare powiedzenie, którym posługują się Chińczycy. Tak właśnie jest ze spaniem. Od tego czy dobrze wypoczęliśmy, zależy reszta dnia.

Sypialnia to pokój szczególny nie tylko z tego względu , że przesypiamy w niej jedną trzecią życia. Decydujące znaczenie ma nawet strona świata na której znajdują się jej okna. Pamiętajmy więc by do spania w domu decydować się na miejsce odosobnione, mało nasłonecznione i położone z dala od głównych drzwi.

w sypialni
Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Wskazane strony to północna i zachodnia, zakładając, że nie mieści się pod oknami głośna ulica. Okna od wschodu to pewność szybkiej pobudki. Nie jest to dobry pomysł zwłaszcza dla domowników aktywnych i zapracowanych.
Polecamy zestaw mebli dziecięcych.
Natomiast od południa – sypialnia nagrzewa się cały dzień, więc pod koniec dnia jest w niej gorąco. Trudno więc zapaść nam w sen (zobacz poduszki anatomiczne) i nabrać sił na kolejny dzień.

Łóżka nie stawiamy byle gdzie. Śpiąc, należy czuć się komfortowo, z racji czego montowanie półek nad naszymi głowami nie jest dobrym pomysłem. Wybierzmy szafki tzw. nocne, które sprawią, że przestrzeń obok łóżka będzie jeszcze bardziej przytulna i „otuli nas swymi ramionami”.

duża sypialnia
Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Który model łóżka powinien spełnić nasze oczekiwania? Taki, który będzie tworzył spójną całość z resztą pokoju np łóżko piętrowe z biurkiem. Kwestia naszego gustu. Jeśli preferujemy sielskie klimaty możemy wybrać łóżka drewniane lub kute. Musimy wiedzieć, że to tkaniny „ubierają” wnętrza, więc w duecie z pościelą w kwiaty czy kratę, łóżko będzie prezentowało się czarująco.

Niezwykły nastrój w sypialni uzyskamy za pomocą paru niedużych lampek stojących czy kinkietów. Otoczmy się ulubionymi przedmiotami, np. rodzinnymi fotografiami, a sypialnia będzie przyjemna i intymna.

Jeżeli przytłaczają nas widoki kołkowych firan i wyszywanych poszewek wybierzmy styl minimalistyczny. Charakteryzuje się on subtelnymi kolorami, prostymi meblami i znikomą ilością dodatków. Planując pokój, najbezpieczniej jest zmniejszyć wyposażenie do minimum np szafki nocne. Meble powinny mieć prostą formę i modernistyczny kształt, więc komody z rysunkiem słojów nie zdadzą egzaminu.

Wskazane jest także zadbać w pokoju sypialnianym o nastrojowe oświetlenie. Pomieszczenie stanie się bardziej kameralne, a w takim zakątku dużo łatwiej uda nam się zrelaksować i odpocząć po trudach dnia codziennego.

Comments are closed !