Swoje mieszkanie jak z bajki – jak powinno prezentować się?

mieszkanie
admin
Lipiec 11, 2018
Aranżujesz wnętrza w swoim mieszkaniu i chciałabyś, by były to wnętrza z charakterem? Obecnie modne wnętrza można wykreować w dość prosty sposób, jako że na rynku proponuje się niezwykle urozmaicony asortyment w ramach którego pomieszczenia w naszym mieszkaniu możemy zagospodarować oryginalnie i ze smakiem.

Aranżacje w stylu nowoczesnymNowoczesne aranżacje to w szczególności sięganie po oryginalne zestawy materiałów, gdzie metal zestawia się z drewnem, a białe meble uzupełnia czarnymi dodatkami. Standardem jest wykorzystywanie cegły, czy betonu, jak też stawianie mebli o geometrycznych kształtach. Na ścianach przykleja są czarno białe fototapety przedstawiające fragmenty architektury bądź twarze popularnych postaci. Taka fototapeta ludzie może znajdować się zarazem w głównym salonie, jak i w sypialni czy też w holu:

W jaki sposób możemy aranżować różne pokoje

fototapety
Autor: Demur
Źródło: Demur

To czy pomieszczenia będą miały tzw. charakter nie zależy rzecz jasna tylko i wyłącznie od rodzaju materiału, który będzie w nich królował, czy od kształtu mebli. Wnętrza z charakterem mają w pierwszej kolejności odzwierciedlać wnętrze ich właściciela czy danych mieszkańców. Mają być wykreowane zgodnie z tym, co siedzi w nas samych. Jeśli będziemy kierować się tylko i wyłącznie modą, tym co opisują wnętrzarskie magazyny lub programy, możemy wykreować ciekawe wnętrze, jednakże po jakimś czasie może okazać się, że nie jest ono z nami zgodne, z naszymi wewnętrznymi potrzebami, z tym co siedzi w nas, co nam się rzeczywiście podoba. Stąd też zanim w ogóle zabierzemy się za zagospodarowanie pomieszczeń konkretnie przeanalizujmy co nam się podoba. W tym przypadku należałoby brać pod uwagę wiele elementów. Nie chodzi wyłącznie o to, jakie podobają nam się kolory, czy jakie podobają nam się ozdoby, ale także o to jak najlepiej lubimy wypoczywać, w jaki sposób spędzamy wolny czas, w jaki sposób podchodzimy do domowych porządków, czy lubimy nowoczesne rozwiązania, czy jednak jesteśmy bardziej sentymentalni i tak dalej.

czarno biała tapeta
Autor: Anton S.
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie od takich kwestii zależeć powinno jak powinniśmy aranżować pomieszczenia. Co z tego, że na przykład wyposażymy nasz salon w nowoczesne gadżety, jeśli od dawna zbieramy różnego rodzaju pamiątki, które schowaliśmy w kąt, ale wciąż czujemy przez to, że naszym wnętrzom czego brakuje. Wyłóżmy te pamiątki, powieśmy zdjęcia swoich bliskich, wypełnijmy nasze mieszkanie historią i sentymentalnymi gadżetami jeśli je lubimy, i będą pasować do czarno białej fototapety, na przykład takiej: zobacz trendy w dekoracji ścian . W końcu to właśnie w naszych czterech ścianach mamy cuć się najlepiej.

Comments are closed !