Szklane drzwi – integracja tradycyjnego projektu z nowoczesnością.

drzwi wewnętrzne
Zastanawiasz się co zrobić, aby twoje mieszkanie wyglądało bardziej nowocześnie? Wystarczy wymienić drzwi. Każdy producent drzwi szklanychposiada bogatą ofertę produktów z bezpiecznego hartowanego szkła, o różnej kolorystyce oraz fakturze, a także specjalnych okuć i ościeżnic drewnianych lub metalowych, które zezwolą na wybór najlepszego rozwiązania w tworzeniu własnego wymarzonego wnętrza.

Szklane drzwidzielimy na kilka rodzajów. Głównym z nich będą drzwi przemykowe tzw. otwierane, przymocowane w ościeżnicy ze stali nierdzewnej lub aluminiowej czy też drewnianej na zawiasach bocznych. Innego typu to szklane drzwi wahadłowe przymocowane na zawiasach bocznych albo typu piwot (strop-posadzka)z wygodnym otwieraniem niezależnie od strony wchodzenia, z ewentualnością zastosowania zawiasów z mechanizmem sprężynowym ewentualnie hydraulicznym. Drzwi umożliwiają przejście większejporcyj światła i lekkość budowy w stosunku do drzwi w ościeżnicach.

http://www.invado.pl/

Drzwi szklane wahadłowe tworzą funkcjonalne odseparowanie dwóch pomieszczeń, pozwalające na przechodzenie osób i przejeżdżanie środków przewozu bez żadnych skomplikowań, po prostu przez ścisk. Drzwi wahadłowe stanowią w takim razie zabezpieczenie przed przewiewem, wilgotnością i chaosem. Zyskuje się dzięki temu trwałą temperaturę pomieszczenia i znaczną oszczędność prądu. Kolejnym typem to szklane drzwi przesuwne.

Wdrożenie tego rodzaju przeszkleń pozwala na szybką zmianę aranżacji pomieszczeń, zamknięcie czy też przesłonięcie cząstki pomieszczenia. Drzwi szklane (invado.pl/produkty/drzwi-szklane) przesuwne są znakomite do małych korytarzy i malutkich pomieszczeń. Otwierają się przez przestawienie skrzydła (lub skrzydeł) po prowadnicy na ścianę albo wsunięcie go w kasetęukrytą w ścianie. W odsłonie dwuskrzydłowej mogą służyć jako użyteczne reprezentacyjne wejście do obszernych pomieszczeń (sprawdź tutaj). Dzięki drzwiom szklanym przesuwnym będziemy mogli zmieniać rozmiary, szerokość i funkcje pokoi. Łącząc pobliskie ze sobą pomieszczenia nietrudno uzyskamy jedno obszerne wnętrze. Pokój dzienny połączony z jadalnym stworzą reprezentacyjny spory salon, miejsce na rodzinne przyjęcia.

Producent drzwi (inne wątki tutaj) szklanychręczy, iż jest to luksusowe i funkcjonalne rozwiązanie dla wielu pomieszczeń. Szklane drzwipięknie komponują się podobnie z nowoczesnym jak i stereotypowym wnętrzem. Są nie tylko ozdobne, ale również niezwykle wygodne w używaniu.

Comments are closed !