Topowe aranżacja wnętrz

ozdoba na ścianę
admin
Grudzień 5, 2017
Bez kategorii
We współczesnej aranżacji wnętrz jednym z kluczowych elementów jest wygląd ścian pomieszczenia. W wielu projektach ściany wyglądają dość ascetycznie, charakteryzuje je minimalizm. Nacisk położony jest na jeden, najwyżej dwa kolory.
Podobnie sprawa się ma z wyposażeniem wnętrz – dziś już nie popularne są duże, ciężkie sprzęty, przeładowane izby. Jednym słowem – w komponowaniu wnętrz obowiązuje zalecenie lekkości. Większa część z elementów ma sprawiać wrażenie delikatnych, praktycznie nie namacalnych.


Letnie fototapety od Fotolia
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Niemałą w tym rolę ma gra światła. Dąży się do tego ażeby w jak najwyższym stopniu spożytkować promieniowanie słoneczne, stąd obecność dużych okien lub szklane drzwi. Spotkałem się nawet z konstrukcją oranżerii jako miejsca do odpoczynku.
Jak przeto przystosować swe mieszkanko do nowoczesnych trendów? Proponuję dwie możliwości: prostą i trochę bardziej skomplikowaną. Pierwsza to wyjście dla osób wygodnych lub nie mających żadnego talentu plastycznego – to tapety. Dla tych zaś którzy mają odrobinę talentu rekomenduję szablony do ścian.

Jeśli jesteśmy ogromnie ambitnymi dekoratorami własnych wnętrz, z łatwością posługujemy się kredką i nożyczkami, w takim wypadku możemy spróbować samodzielnie sporządzić szablony do ścian takie, jakie nam najbardziej pasują. Co ważne w takowym wypadku z pewnością nikt nie będzie miał podobnie wyglądającego mieszkanka.

Dla tych z nas jacy są trochę mniej wprawni w szermierce nożycami pozostaje skorzystanie z pomocy innych osób. W sieci istnieje wiele sklepów oferujących szablony malarskie przyklejka.pro. Ich wachlarz tematyczny jest naprawdę niezmiernie duży, bowiem można nabyć szablony malarskie o wzorkach geometrycznych, florystycznych a nawet schematycznie prezentujących wybrane z miast. Szablony do ścian dostępne obecnie w sprzedaży stworzone bywają najczęściej z dobrej próby folii, co pozwala na to aby szablony malarskie mogły być używane wielokrotnie. Tak więc gdy już znuży nam się odcień ściany ale nie wzór na niej, wtenczas otwieramy nasz lubiany stary szablon i na nowiutkiej ścianie z obecnie ukochanym kolorem malujemy stary wzór, jaki poprzez zastosowanie nowego koloru nie jest już aż tak stary.

Comments are closed !