Portal podatnika zawiera wszystkie aktualności

Jeżeli zdecydujemy się samodzielnie wypełniać nasze rozliczenia roczne, to cały czas musimy być zapoznani ze wszystkimi zmianami, jakie będą pojawiać się w tym temacie. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że nic ważnego nie zostanie przez nas przeoczone, a co się z tym wiąże, że prawidłowo wypełnimy wszystkie dokumenty, gdy przyjdzie na to czas.

Continue reading Portal podatnika zawiera wszystkie aktualności

Kilka pojęć, jakie na pewno przydadzą się podczas prowadzenia przedsiębiorstwa. Co to jest pojęcie leasingu zwrotnego?

Posiadanie własnej działalności to ogrom obowiązków, ale też konieczność poznania różnego rodzaju pojęć, które przydają się na co dzień. Nie bez przyczyny mawia się, iż nieznajomość pojęć prawnych szkodzi, bo w przypadku prowadzenia swojej firmy nabiera to jeszcze silniejszego przekazu.

Continue reading Kilka pojęć, jakie na pewno przydadzą się podczas prowadzenia przedsiębiorstwa. Co to jest pojęcie leasingu zwrotnego?

Szkolny festyn rekreacyjno-sportowy niezwykle interesującą odmianą spędzania czau wolnego

Jedną z dość ciekawych form spędzania czasu wolnego może być tzw. festyn sportowo-rekreacyjny, a więc impreza o charakterze masowym, w której może wziąć uczestnictwo od kilkudziesięciu do kilkuset osób.

Continue reading Szkolny festyn rekreacyjno-sportowy niezwykle interesującą odmianą spędzania czau wolnego

Oferty pracy dostępne w Grodzisku Mazowieckim – jak rozwijać swoje zainteresowania?

Współcześnie sytuacja na rynku pracy w Polsce powoli się poprawia. Coraz więcej ludzi otrzymuje zatrudnienie i może rozwijać swoje pasje. Wiele osób podejmuje decyzję o rozpoczęciu swojej działalności, co dodatkowo sprawia iż mogą zajmować się tym, o czym naprawdę marzą. Oprócz takich sytuacji, w urzędach pracy pojawiają się coraz bardziej korzystne oferty, wśród których młodzi ludzie mogą znaleźć coś dla siebie.

Continue reading Oferty pracy dostępne w Grodzisku Mazowieckim – jak rozwijać swoje zainteresowania?

Czy wiemy, kiedy PIT trzeba wypełnić?

Pracodawca ma obowiązek na początku roku kalendarzowego wysłać do urzędu skarbowego pismo, w którym wykaże ile zarobiliśmy przez ostatnie 12 miesięcy i jaka część naszego zarobku powinna być wpłacona na rzecz państwa. Następnie my, jesteśmy zobligowani do tego, aby przesłać swój dokument, który możemy zlecić do wypełnienia w zakładzie pracy, albo wypełnić samodzielnie, jeśli rozliczamy się ze współmałżonkiem, czy przysługują nam jakieś ulgi.

Continue reading Czy wiemy, kiedy PIT trzeba wypełnić?