Kiedy pracownik może złożyć wniosek o urlop bezpłatny?

W każdej chwili pracobiorca ma prawo wypełnić wniosek o tenże urlop. Jednak to od postanowienia szefa zależy, czy go otrzyma .
Bezpłatny urlop, o jaki zatrudniony może poprosić pracodawcę składając wniosek o urlop bezpłatny, umożliwia przerwanie realizowania pracy dla chlebodawcy bez zerwania umowy o pracę.

Continue reading Kiedy pracownik może złożyć wniosek o urlop bezpłatny?

Czy opłaca się przechodzić na kwartalny podatek dochodowy? Co można uzyskać?

admin
Sierpień 3, 2020
Przedsiębiorstwa mogą zadecydować, jak rozliczać się z podatku dochodowego i VAT-u. Rozliczanie może odbywać się co miesiąc albo przebiegać kwartalnie. Mowa tu o okresowość wpłat dla fiskusa. Podatek dochodowy kwartalnie naliczany to duży plus – firma ma do rozporządzenia konkretną gotówkę, jaką może przekazać nie na fiskusa, a na pozostałe cele.

Continue reading Czy opłaca się przechodzić na kwartalny podatek dochodowy? Co można uzyskać?

Wakacje powinny być udane

Każdy z nas czeka na wakacje, na te dni, gdy będziemy sobie mogli pozwolić na trochę relaksu i komfortu. Oczekujemy swoich wakacji z wytęsknieniem, jak za czymś bardzo lubianym i nieosiągalnym na co dzień. Nic dziwnego, zapracowani przez cały czas nie możemy sobie pozwolić na wyjazd w każdej chwili, więc planujemy wakacje tak, by były idealne. Nie zawsze jednak to się udaje, a przyczyn tego stanu można upatrywać w paru sprawach.

Continue reading Wakacje powinny być udane

Prowadzenie swojej działalności a kwestie finansowe – czemu mają współcześnie priorytetowe znaczenie?

Pieniądze maja dzisiaj podstawowe znaczenie. Powszechne jest powiedzenie, że nie dają szczęścia, jednak gwarantują pewnego rodzaju niezależność. W prowadzeniu własnej firmy kwestie finansowe graja pierwsze skrzypce, bowiem z założenia firma nastawiona jest na osiąganie możliwie jak najwyższego zysku. Trzeba jednakże pamiętać, że wszystkie przychody są stosownie opodatkowane, a jakiekolwiek zaniechania w tej kwestii skutkują problemami z Urzędem Skarbowym, ponieważ są łamaniem polskiego prawa. Właściciele muszą wobec tego dokładnie kontrolować własne finanse.

Continue reading Prowadzenie swojej działalności a kwestie finansowe – czemu mają współcześnie priorytetowe znaczenie?

Przed rozpoczęciem pracy warto dowiedzieć się wszystkiego odnośnie wynagrodzeń oraz urlopu wychowawczego

Jesteś nowicjuszem na rynku pracy? Jeśli tak, to warto już dzisiaj dowiedzieć się paru elementarnych kwestii, jakie z pewnością okażą się dla Ciebie konieczne w przyszłości. Wiele osób bagatelizuje ten temat przed podjęciem pracy – nie zdając sobie sprawy z tego, że nieświadomość nigdy nie jest trafnym argumentem w trakcie rozmowy z bossem.

Continue reading Przed rozpoczęciem pracy warto dowiedzieć się wszystkiego odnośnie wynagrodzeń oraz urlopu wychowawczego